Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen
ENSCHEDE (ANP) - Omdat het grote onderwijsprotest in Utrecht donderdag niet doorgaat, organiseren studenten en docenten lokale betogingen om te demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet heeft aangekondigd. Zo zijn er demonstraties bij de Universiteit Twente in Enschede en de Radboud Universiteit in Nijmegen.
Het protest in Twente is van 13.00 tot 15.00 uur. Het begint met een walk-out, waarbij studenten en medewerkers weglopen uit de gebouwen. Daarna verzamelen de deelnemers, onder wie rector magnificus Tom Veldkamp, zich op het O&O Plein op de campus. O&O staat voor onderwijs en onderzoek, een van de terreinen waar het kabinet op wil bezuinigen.
In Nijmegen verzamelen studenten en medewerkers zich om 13.30 uur op het plein voor het Linnaeusgebouw. Daar vormen ze een rood vierkant, op universiteiten een bekend symbool van verzet.
Veiligheidsredenen
De landelijke demonstratie in Utrecht is om veiligheidsredenen afgelast. Enkele groepen willen het protest toch doorzetten. Ook is er een bijeenkomst bij de Tweede Kamer in Den Haag.
De Universiteit van Amsterdam toont die bijeenkomst op schermen in de hal van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Daar is mogelijk ook een walk-out. Op de universiteit geldt donderdag geen aanwezigheidsplicht voor colleges. Dit was ingevoerd zodat studenten en medewerkers konden meedoen aan de demonstratie in Utrecht, en die regeling blijft in stand. De universiteit doet geen uitspraken over maatregelen om te voorkomen dat het protest escaleert, maar zegt "altijd alert" te zijn.
Ook in Leiden is er een protest. Deelnemers, onder wie wethouder Fleur Spijker, verzamelen zich op het Pieterskerkhof. Na een paar toespraken lopen de demonstranten naar het Lipsiusgebouw, om daar de bijeenkomst bij de Tweede Kamer te volgen.
Meer uit Binnenland
2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
5 uur geleden