Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen

Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen

ENSCHEDE (ANP) - Omdat het grote onderwijsprotest in Utrecht donderdag niet doorgaat, organiseren studenten en docenten lokale betogingen om te demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet heeft aangekondigd. Zo zijn er demonstraties bij de Universiteit Twente in Enschede en de Radboud Universiteit in Nijmegen.

Het protest in Twente is van 13.00 tot 15.00 uur. Het begint met een walk-out, waarbij studenten en medewerkers weglopen uit de gebouwen. Daarna verzamelen de deelnemers, onder wie rector magnificus Tom Veldkamp, zich op het O&O Plein op de campus. O&O staat voor onderwijs en onderzoek, een van de terreinen waar het kabinet op wil bezuinigen.

In Nijmegen verzamelen studenten en medewerkers zich om 13.30 uur op het plein voor het Linnaeusgebouw. Daar vormen ze een rood vierkant, op universiteiten een bekend symbool van verzet.

Veiligheidsredenen

De landelijke demonstratie in Utrecht is om veiligheidsredenen afgelast. Enkele groepen willen het protest toch doorzetten. Ook is er een bijeenkomst bij de Tweede Kamer in Den Haag.

De Universiteit van Amsterdam toont die bijeenkomst op schermen in de hal van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Daar is mogelijk ook een walk-out. Op de universiteit geldt donderdag geen aanwezigheidsplicht voor colleges. Dit was ingevoerd zodat studenten en medewerkers konden meedoen aan de demonstratie in Utrecht, en die regeling blijft in stand. De universiteit doet geen uitspraken over maatregelen om te voorkomen dat het protest escaleert, maar zegt "altijd alert" te zijn.

Ook in Leiden is er een protest. Deelnemers, onder wie wethouder Fleur Spijker, verzamelen zich op het Pieterskerkhof. Na een paar toespraken lopen de demonstranten naar het Lipsiusgebouw, om daar de bijeenkomst bij de Tweede Kamer te volgen.

Meer uit Binnenland

Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

2 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

3 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

6 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

6 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

7 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

10 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

12 uur geleden