Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen
ENSCHEDE (ANP) - Omdat het grote onderwijsprotest in Utrecht donderdag niet doorgaat, organiseren studenten en docenten lokale betogingen om te demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet heeft aangekondigd. Zo zijn er demonstraties bij de Universiteit Twente in Enschede en de Radboud Universiteit in Nijmegen.
Het protest in Twente is van 13.00 tot 15.00 uur. Het begint met een walk-out, waarbij studenten en medewerkers weglopen uit de gebouwen. Daarna verzamelen de deelnemers, onder wie rector magnificus Tom Veldkamp, zich op het O&O Plein op de campus. O&O staat voor onderwijs en onderzoek, een van de terreinen waar het kabinet op wil bezuinigen.
In Nijmegen verzamelen studenten en medewerkers zich om 13.30 uur op het plein voor het Linnaeusgebouw. Daar vormen ze een rood vierkant, op universiteiten een bekend symbool van verzet.
Veiligheidsredenen
De landelijke demonstratie in Utrecht is om veiligheidsredenen afgelast. Enkele groepen willen het protest toch doorzetten. Ook is er een bijeenkomst bij de Tweede Kamer in Den Haag.
De Universiteit van Amsterdam toont die bijeenkomst op schermen in de hal van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Daar is mogelijk ook een walk-out. Op de universiteit geldt donderdag geen aanwezigheidsplicht voor colleges. Dit was ingevoerd zodat studenten en medewerkers konden meedoen aan de demonstratie in Utrecht, en die regeling blijft in stand. De universiteit doet geen uitspraken over maatregelen om te voorkomen dat het protest escaleert, maar zegt "altijd alert" te zijn.
Ook in Leiden is er een protest. Deelnemers, onder wie wethouder Fleur Spijker, verzamelen zich op het Pieterskerkhof. Na een paar toespraken lopen de demonstranten naar het Lipsiusgebouw, om daar de bijeenkomst bij de Tweede Kamer te volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
8 uur geleden