Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen

Alternatieve protesten op universiteiten tegen bezuinigingen

ENSCHEDE (ANP) - Omdat het grote onderwijsprotest in Utrecht donderdag niet doorgaat, organiseren studenten en docenten lokale betogingen om te demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet heeft aangekondigd. Zo zijn er demonstraties bij de Universiteit Twente in Enschede en de Radboud Universiteit in Nijmegen.

Het protest in Twente is van 13.00 tot 15.00 uur. Het begint met een walk-out, waarbij studenten en medewerkers weglopen uit de gebouwen. Daarna verzamelen de deelnemers, onder wie rector magnificus Tom Veldkamp, zich op het O&O Plein op de campus. O&O staat voor onderwijs en onderzoek, een van de terreinen waar het kabinet op wil bezuinigen.

In Nijmegen verzamelen studenten en medewerkers zich om 13.30 uur op het plein voor het Linnaeusgebouw. Daar vormen ze een rood vierkant, op universiteiten een bekend symbool van verzet.

Veiligheidsredenen

De landelijke demonstratie in Utrecht is om veiligheidsredenen afgelast. Enkele groepen willen het protest toch doorzetten. Ook is er een bijeenkomst bij de Tweede Kamer in Den Haag.

De Universiteit van Amsterdam toont die bijeenkomst op schermen in de hal van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Daar is mogelijk ook een walk-out. Op de universiteit geldt donderdag geen aanwezigheidsplicht voor colleges. Dit was ingevoerd zodat studenten en medewerkers konden meedoen aan de demonstratie in Utrecht, en die regeling blijft in stand. De universiteit doet geen uitspraken over maatregelen om te voorkomen dat het protest escaleert, maar zegt "altijd alert" te zijn.

Ook in Leiden is er een protest. Deelnemers, onder wie wethouder Fleur Spijker, verzamelen zich op het Pieterskerkhof. Na een paar toespraken lopen de demonstranten naar het Lipsiusgebouw, om daar de bijeenkomst bij de Tweede Kamer te volgen.

Meer uit Binnenland

VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

1 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

1 uur geleden
Verdachten ontkennen moordopdracht Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

1 uur geleden
Flevoland en Lelystad blij met duidelijkheid over vliegveld

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."

1 uur geleden
NS-directeur Koolmees: Lelylijn komt er, maar de vraag is wanneer

DEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.

1 uur geleden
Provincies zien in coalitieakkoord perspectief voor de regio

DEN HAAG (ANP) - Provincies vinden dat de vrijdag gepresenteerde plannen van de Haagse coalitie hoop en kansen bieden voor de regio's. Ina Adema en Arthur van Dijk, commissaris van de Koning in Noord-Brabant en Noord-Holland, zijn blij dat D66, CDA en VVD aangeven dat ze willen optrekken met gemeenten en provincies. Zij denken dat daardoor zaken als woningbouw, stikstofproblemen, economie en natuurherstel kunnen worden aangepakt. "Het is goed dat Nederland weer vooruit kan", vindt Adema.

2 uur geleden
Burgemeesterscollectief blij met 'forse investering' in politie

NIJMEGEN (ANP) - De regioburgemeesters, een overleg van burgemeesters over veiligheid, zijn "enorm blij" dat de nieuwe coalitie "fors investeert met 512 miljoen euro structureel in de rechtsstaat en de politie", meldt het collectief in reactie op de kabinetsplannen.

2 uur geleden