Alternatieve beurs Nxchange krijgt vermaning om laks witwasbeleid
AMSTERDAM (ANP) - De alternatieve beurs Nxchange is tekortgeschoten bij het tegengaan van witwassen via zijn beleggingsplatform, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder heeft het bedrijf anderhalf jaar geleden een officiële vermaning gestuurd, maakt de AFM nu bekend.
Nxchange overtrad de wet die witwassen en financiering moet voorkomen volgens de AFM op meerdere manieren. Zo was er onvoldoende beleid voor het beoordelen van risico's op witwassen. Ook deed Nxchange onvoldoende onderzoek naar klanten, waardoor niet duidelijk werd wie de uiteindelijke belanghebbenden van deals op het platform waren. Daardoor was het ook niet mogelijk om na te gaan of zo'n belanghebbende te vertrouwen is.
AFM beval Nxchange orde op zaken te stellen. Op dit moment is er geen sprake meer van overtredingen van antiwitwaswetgeving. De toezichthouder maakt de aanwijzing van 4 november 2022 voor Nxchange toch bekend om andere marktpartijen op de regels te wijzen.
Procesverbetering
Na de terechtwijzing heeft Nxchange zich gericht op het verbeteren van de processen, zegt hoofd voor compliance Sanne Dupain. Die inspanningen gaan nu ook nog door, ook al is het beleggingsplatform niet meer in overtreding.
Nxchange heeft onder anderen externe adviseurs ingeschakeld die nagaan hoe processen en beleid tegen witwassen beter kunnen, zegt Dupain. Ook heeft het bedrijf extra personeel aangenomen voor klantenonderzoek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
54 minuten geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
3 uur geleden