Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alternatieve beurs Nxchange krijgt vermaning om laks witwasbeleid

Alternatieve beurs Nxchange krijgt vermaning om laks witwasbeleid

AMSTERDAM (ANP) - De alternatieve beurs Nxchange is tekortgeschoten bij het tegengaan van witwassen via zijn beleggingsplatform, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder heeft het bedrijf anderhalf jaar geleden een officiële vermaning gestuurd, maakt de AFM nu bekend.

Nxchange overtrad de wet die witwassen en financiering moet voorkomen volgens de AFM op meerdere manieren. Zo was er onvoldoende beleid voor het beoordelen van risico's op witwassen. Ook deed Nxchange onvoldoende onderzoek naar klanten, waardoor niet duidelijk werd wie de uiteindelijke belanghebbenden van deals op het platform waren. Daardoor was het ook niet mogelijk om na te gaan of zo'n belanghebbende te vertrouwen is.

AFM beval Nxchange orde op zaken te stellen. Op dit moment is er geen sprake meer van overtredingen van antiwitwaswetgeving. De toezichthouder maakt de aanwijzing van 4 november 2022 voor Nxchange toch bekend om andere marktpartijen op de regels te wijzen.

Procesverbetering

Na de terechtwijzing heeft Nxchange zich gericht op het verbeteren van de processen, zegt hoofd voor compliance Sanne Dupain. Die inspanningen gaan nu ook nog door, ook al is het beleggingsplatform niet meer in overtreding.

Nxchange heeft onder anderen externe adviseurs ingeschakeld die nagaan hoe processen en beleid tegen witwassen beter kunnen, zegt Dupain. Ook heeft het bedrijf extra personeel aangenomen voor klantenonderzoek.

Meer uit Financieel

IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

12 minuten geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

1 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

3 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

5 uur geleden
ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

23 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

1 dag geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

1 dag geleden