Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alternatieve beurs Nxchange krijgt vermaning om laks witwasbeleid

Alternatieve beurs Nxchange krijgt vermaning om laks witwasbeleid

AMSTERDAM (ANP) - De alternatieve beurs Nxchange is tekortgeschoten bij het tegengaan van witwassen via zijn beleggingsplatform, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder heeft het bedrijf anderhalf jaar geleden een officiële vermaning gestuurd, maakt de AFM nu bekend.

Nxchange overtrad de wet die witwassen en financiering moet voorkomen volgens de AFM op meerdere manieren. Zo was er onvoldoende beleid voor het beoordelen van risico's op witwassen. Ook deed Nxchange onvoldoende onderzoek naar klanten, waardoor niet duidelijk werd wie de uiteindelijke belanghebbenden van deals op het platform waren. Daardoor was het ook niet mogelijk om na te gaan of zo'n belanghebbende te vertrouwen is.

AFM beval Nxchange orde op zaken te stellen. Op dit moment is er geen sprake meer van overtredingen van antiwitwaswetgeving. De toezichthouder maakt de aanwijzing van 4 november 2022 voor Nxchange toch bekend om andere marktpartijen op de regels te wijzen.

Procesverbetering

Na de terechtwijzing heeft Nxchange zich gericht op het verbeteren van de processen, zegt hoofd voor compliance Sanne Dupain. Die inspanningen gaan nu ook nog door, ook al is het beleggingsplatform niet meer in overtreding.

Nxchange heeft onder anderen externe adviseurs ingeschakeld die nagaan hoe processen en beleid tegen witwassen beter kunnen, zegt Dupain. Ook heeft het bedrijf extra personeel aangenomen voor klantenonderzoek.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

3 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

5 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

6 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

9 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

9 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

10 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

11 uur geleden