Alsnog olympisch kwalificatietoernooi turners in Doha
LAUSANNE (ANP) - Epke Zonderland kan in theorie nog steeds zijn ticket voor de Olympische Spelen in Tokio kwijtraken. De internationale turnfederatie FIG maakte donderdag bekend dat er eind juni toch nog een wereldbekerwedstrijd voor toestelspecialisten in Doha wordt gehouden. Dat laatste kwalificatiemoment werd eerder vanwege de coronamaatregelen uitgesteld. De Japanner Hidetaka Miyachi zou Zonderland daar nog kunnen passeren op de olympische ranglijst.
De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok leek al zeker van deelname in Tokio toen Miyachi niet vermeld stond op de deelnemerslijst voor de World Cup die in maart in Doha zou plaatsvinden. Die wedstrijd werd echter voor onbepaalde tijd uitgesteld. Met de nieuwe datum bestaat de kans dat de Japanner zich alsnog inschrijft. Per toestel kan zich via een ranglijst over meerdere wedstrijden één turner nog plaatsen voor de Spelen. Zonderland heeft de leiding op de rekstok. Alleen Miyachi zou hem nog kunnen passeren.
"We weten echt niet of hij alsnog kan deelnemen. Het verbaast me dat deze wedstrijd doorgaat", zei Mark Meijer, technisch directeur van gymnastiekbond KNGU. Meijer verwacht niet dat Zonderland naar Doha afreist. De wedstrijden zijn van 23 tot en met 26 juni. "We hebben voor de mannen op 23 juni nog een wedstrijd met de Engelsen."
Zonderland turnde dit jaar maar één wedstrijd. Op de EK bleef hij, na een door ziekte verstoorde voorbereiding, steken in de kwalificaties. Voor de World Challenge van Varna van afgelopen weekeinde moest hij zich afmelden. Zonderland had een trainingskamp belegd in Israël toen daar de situatie escaleerde. Hij kon daardoor pas veel later dan gepland terugkeren naar Nederland.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
10 uur geleden