Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alsnog olympisch kwalificatietoernooi turners in Doha

Alsnog olympisch kwalificatietoernooi turners in Doha

LAUSANNE (ANP) - Epke Zonderland kan in theorie nog steeds zijn ticket voor de Olympische Spelen in Tokio kwijtraken. De internationale turnfederatie FIG maakte donderdag bekend dat er eind juni toch nog een wereldbekerwedstrijd voor toestelspecialisten in Doha wordt gehouden. Dat laatste kwalificatiemoment werd eerder vanwege de coronamaatregelen uitgesteld. De Japanner Hidetaka Miyachi zou Zonderland daar nog kunnen passeren op de olympische ranglijst.

De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok leek al zeker van deelname in Tokio toen Miyachi niet vermeld stond op de deelnemerslijst voor de World Cup die in maart in Doha zou plaatsvinden. Die wedstrijd werd echter voor onbepaalde tijd uitgesteld. Met de nieuwe datum bestaat de kans dat de Japanner zich alsnog inschrijft. Per toestel kan zich via een ranglijst over meerdere wedstrijden één turner nog plaatsen voor de Spelen. Zonderland heeft de leiding op de rekstok. Alleen Miyachi zou hem nog kunnen passeren.

"We weten echt niet of hij alsnog kan deelnemen. Het verbaast me dat deze wedstrijd doorgaat", zei Mark Meijer, technisch directeur van gymnastiekbond KNGU. Meijer verwacht niet dat Zonderland naar Doha afreist. De wedstrijden zijn van 23 tot en met 26 juni. "We hebben voor de mannen op 23 juni nog een wedstrijd met de Engelsen."

Zonderland turnde dit jaar maar één wedstrijd. Op de EK bleef hij, na een door ziekte verstoorde voorbereiding, steken in de kwalificaties. Voor de World Challenge van Varna van afgelopen weekeinde moest hij zich afmelden. Zonderland had een trainingskamp belegd in Israël toen daar de situatie escaleerde. Hij kon daardoor pas veel later dan gepland terugkeren naar Nederland.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

27 minuten geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

59 minuten geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

1 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

1 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

2 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

15 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

16 uur geleden