Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alsnog olympisch kwalificatietoernooi turners in Doha

Alsnog olympisch kwalificatietoernooi turners in Doha

LAUSANNE (ANP) - Epke Zonderland kan in theorie nog steeds zijn ticket voor de Olympische Spelen in Tokio kwijtraken. De internationale turnfederatie FIG maakte donderdag bekend dat er eind juni toch nog een wereldbekerwedstrijd voor toestelspecialisten in Doha wordt gehouden. Dat laatste kwalificatiemoment werd eerder vanwege de coronamaatregelen uitgesteld. De Japanner Hidetaka Miyachi zou Zonderland daar nog kunnen passeren op de olympische ranglijst.

De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok leek al zeker van deelname in Tokio toen Miyachi niet vermeld stond op de deelnemerslijst voor de World Cup die in maart in Doha zou plaatsvinden. Die wedstrijd werd echter voor onbepaalde tijd uitgesteld. Met de nieuwe datum bestaat de kans dat de Japanner zich alsnog inschrijft. Per toestel kan zich via een ranglijst over meerdere wedstrijden één turner nog plaatsen voor de Spelen. Zonderland heeft de leiding op de rekstok. Alleen Miyachi zou hem nog kunnen passeren.

"We weten echt niet of hij alsnog kan deelnemen. Het verbaast me dat deze wedstrijd doorgaat", zei Mark Meijer, technisch directeur van gymnastiekbond KNGU. Meijer verwacht niet dat Zonderland naar Doha afreist. De wedstrijden zijn van 23 tot en met 26 juni. "We hebben voor de mannen op 23 juni nog een wedstrijd met de Engelsen."

Zonderland turnde dit jaar maar één wedstrijd. Op de EK bleef hij, na een door ziekte verstoorde voorbereiding, steken in de kwalificaties. Voor de World Challenge van Varna van afgelopen weekeinde moest hij zich afmelden. Zonderland had een trainingskamp belegd in Israël toen daar de situatie escaleerde. Hij kon daardoor pas veel later dan gepland terugkeren naar Nederland.

Meer uit Sport

Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

2 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

3 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

5 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

5 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

5 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

23 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

23 uur geleden