Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alsnog eerste vlucht van nieuw ruimteschip Boeing met astronauten

Alsnog eerste vlucht van nieuw ruimteschip Boeing met astronauten

CAPE CANAVERAL (ANP) - Een 'nieuw' ruimteschip maakt maandag zijn eerste ruimtevlucht met mensen aan boord. De bemande missie had eigenlijk al in 2018 uitgevoerd moeten worden, maar door ontwerpfouten liep de testvlucht de ene na de andere vertraging op. Het project kost al honderden miljoenen dollars meer dan begroot.

Het ruimteschip is de Starliner of CST-100, ontwikkeld door vliegtuigbouwer Boeing. Aan boord zijn de Amerikaanse astronauten Barry Wilmore (61) en Sunita Williams (58). De lancering staat gepland voor 04.34 uur Nederlandse tijd in de nacht van maandag op dinsdag. Over ongeveer een week moeten ze terugkeren op aarde.

De eerste onbemande testvlucht, in december 2019, ging mis. De capsule had moeten afbuigen richting ruimtestation ISS, maar de motor bleef branden.

De tweede vlucht zou in maart 2021 zijn, maar werd meer dan vijf keer uitgesteld. Vlak voor het geplande vertrek in augustus 2021 ging het opnieuw mis: de kleppen bij de brandstoftanks werkten niet en de lancering werd afgeblazen. In mei vorig jaar lukte het alsnog. De Starliner vloog naar het ISS, koppelde aan en landde na bijna een week veilig op aarde.

Vorig jaar, in de voorbereiding naar de eerste bemande vlucht, ontdekte Boeing problemen met de parachutes, die het vaartuig moeten afremmen voor een landing op aarde. Dat betekende nieuw uitstel.

Meer uit Buitenland

Sterren rouwen om overlijden Dolly Parton

NASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.

13 minuten geleden
Afscheid Dolly Parton is in besloten kring

NASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.

33 minuten geleden
TMZ: Dolly Parton werd kort voor dood opgenomen in ziekenhuis

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.

37 minuten geleden
Trump eert overleden Dolly Parton met vlaggen halfstok

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemde countryicoon Dolly Parton dinsdagavond op Truth Social "een van de beste countryzangers - en ver daar voorbij". Uit eerbetoon zal de landsvlag in het gehele land een week lang halfstok worden gehangen, schrijft Trump, vanaf middernacht Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Zangeres Dolly Parton (80) overleden

BRENTWOOD (ANP) - De Amerikaanse zangeres Dolly Parton is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar neef Bryan Seaver namens de familie op Facebook laten weten. Het was de wens van Dolly dat haar overlijden op deze manier bekend zou worden gemaakt.

3 uur geleden
Mogelijk honderd woningen in Frankrijk onbewoonbaar door tornado

POMAS (ANP/RTR/AFP) - Van de circa driehonderd beschadigde woningen in het door een tornado getroffen Zuid-Franse dorp Pomas moet mogelijk een honderdtal als verloren beschouwd worden. Dat melden lokale autoriteiten. Naar de precieze omvang van de schade wordt nog onderzoek gedaan.

4 uur geleden
Rechter weigert veroordeling Ghislaine Maxwell te herzien

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York weigert de veroordeling van de tot twintig jaar cel veroordeelde Ghislaine Maxwell te herzien. Ze had dat in een verzoek gevraagd te doen.

6 uur geleden