
Als Narsingh niet nadenkt, dan scoort hij wel
ROTTERDAM (ANP) - Niet nadenken, maar gewoon doen. Dat blijkt het beste te werken voor Luciano Narsingh. De aanvaller van Feyenoord verprutste vorige week tegen FC Twente (1-1) in de blessuretijd een enorme kans op de winnende treffer, maar zondag tegen ADO Den Haag (4-2) nam hij revanche. Op zichzelf en op zijn criticasters.
"Ik kom vaak in zulke situaties. Vorige week tegen FC Twente liet ik zo’n kans liggen. Natuurlijk spookt dat dan een tijdje door je hoofd", zegt Narsingh, die toen alleen voor keeper Joël Drommel dé kans op de 2-1 miste. Tot ongeloof van het 'Legioen' op de tribune. "Soms ga je nadenken als je veel tijd hebt. Nu had ik helemaal geen tijd. Dan doe je het gewoon. Lekker dat die bal erin ging."
In een vol strafschopgebied, tussen heel wat spelers van ADO, kreeg Narsingh na een actie van linksback Ridgeciano Haps de bal van dichtbij aangespeeld door Steven Berghuis. De 30-jarige aanvaller haalde op intuïtie direct uit en schoot zo de 3-2 binnen. "Ik wist eerlijk gezegd niet eens waar het doel was. Maar ik wist wel hoe ik de bal moest raken. Op de training oefen ik zulke situaties vaak met Robin van Persie. De jongens zeiden de afgelopen tijd vaak tegen me dat mijn doelpunt vanzelf zou komen. Ik ben blij dat ik nu belangrijk kan zijn voor Feyenoord."
Narsingh was direct na rust in het veld gekomen voor Bryan Linssen, die in het rood-wit van Feyenoord nog geen schim is van de zelfverzekerde aanvaller die de afgelopen jaren bij Vitesse zo makkelijk scoorde. Trainer Dick Advocaat bracht ook João Teixeira voor de opnieuw tegenvallende Orkun Kökcü. De Portugees bewees met zijn techniek en spelinzicht een aanwinst te zijn voor Feyenoord. "Teixeira maakte het verschil", zei Advocaat. "Maar fysiek moet hij nog wel groeien. Binnen 10 minuten zat hij al in de verzuring. Maar je kon wel goed zien dat hij weet wat hij moet doen als hij de bal heeft."
Narsingh, die vier jaar geleden zijn negentiende en voorlopig laatste interland speelde, schikt zich in een rol als invaller. "Maar ik weet dat ik mijn kansen ga krijgen. We spelen veel wedstrijden, ook Europees." De aanvaller liet het publiek in de overwegend stille Kuip zondag even uitbundig juichen. "Maar het was op veel momenten ook opvallend stil. De fans gingen zelfs elkaar coachen: sssttt jongens, hoorde je dan. Gelukkig hebben ze zich goed aan de regels gehouden. Hopelijk gaat het zo door, want we hebben de supporters nodig."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft de transfer van Florian Wirtz afgerond. De 22-jarige Duitse international van Bayer Leverkusen tekent een meerjarig contract bij de club van trainer Arne Slot. De Engelse landskampioen betaalt naar verluidt een recordbedrag van 116 miljoen pond (136,4 miljoen euro), inclusief bonussen, voor de aanvallende middenvelder.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."
18 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.
19 uur geleden