
Als het nodig is gaat LCPS ook kinderen zonder corona verplaatsen
ZEIST (ANP) - Als kinderafdelingen van ziekenhuizen het bij een grote uitbraak van een ziekte ooit heel druk krijgen, kan het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) ze helpen om patiëntjes naar andere ziekenhuizen te brengen. Dat moet de drukte beter verdelen, en voorkomen dat de zorg vastloopt.
Het LCPS is bijna twee jaar geleden, in de eerste golf van de coronacrisis, opgezet om te helpen bij het verplaatsen van opgenomen coronapatiënten naar andere regio's.
De kinderafdelingen kunnen het bijvoorbeeld heel druk krijgen door het RS-virus. Als het zo ver komt en ouders goedkeuring geven, regelt het LCPS de hele verplaatsing van vertrek tot aankomst.
Het LCPS werkt samen met de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde. De voorzitter daarvan, Károly Illy, zegt vrijdag in een verklaring: "Voor zieke kinderen en hun ouders is dit heel goed nieuws. Weten dat je de zorg krijgt die je nodig hebt óók als het druk is in het ziekenhuis, is een hele geruststelling."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren in Nederland zijn voor een leeftijdsgrens voor sociale media. UNICEF Nederland vroeg ruim 1000 kinderen en jongeren (10-18 jaar) in Nederland naar hun ervaringen met sociale media, van wie 69 procent aangaf voor een socialemediaverbod te zijn.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'startpakket' aan stikstofmaatregelen waarmee het kabinet vorige maand is gekomen, schiet tekort. Dat stellen Ingrid Thijssen van ondernemersorganisatie VNO-NCW en Ina Adema, voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO), in De Telegraaf. Zij willen dat er nog voor de zomer een totaalpakket komt om de stikstofproblematiek op te lossen.
49 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - De auto die dinsdagavond in het water in Winschoten werd gevonden in de zoektocht naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is uit het water gehesen. Het kenteken komt overeen met dat van de grijze Toyota Avensis van de vader (67) van de kinderen.
3 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.
7 uur geledenFINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.
10 uur geleden