Als het nodig is gaat LCPS ook kinderen zonder corona verplaatsen
ZEIST (ANP) - Als kinderafdelingen van ziekenhuizen het bij een grote uitbraak van een ziekte ooit heel druk krijgen, kan het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) ze helpen om patiëntjes naar andere ziekenhuizen te brengen. Dat moet de drukte beter verdelen, en voorkomen dat de zorg vastloopt.
Het LCPS is bijna twee jaar geleden, in de eerste golf van de coronacrisis, opgezet om te helpen bij het verplaatsen van opgenomen coronapatiënten naar andere regio's.
De kinderafdelingen kunnen het bijvoorbeeld heel druk krijgen door het RS-virus. Als het zo ver komt en ouders goedkeuring geven, regelt het LCPS de hele verplaatsing van vertrek tot aankomst.
Het LCPS werkt samen met de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde. De voorzitter daarvan, Károly Illy, zegt vrijdag in een verklaring: "Voor zieke kinderen en hun ouders is dit heel goed nieuws. Weten dat je de zorg krijgt die je nodig hebt óók als het druk is in het ziekenhuis, is een hele geruststelling."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
2 uur geleden