Als eerste geplaatste Swiatek vroeg onderuit op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is al in de derde ronde van het grandslamtoernooi van Wimbledon gestrand. De Poolse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-3 1-6 2-6. Swiatek kwam in Londen tot nog toe nooit verder dan de kwartfinales.
Voor Swiatek kwam er zo een einde aan een reeks van 21 gewonnen partijen op rij. De eerste set tegen Poetintseva verliep voortvarend voor de Poolse, die aan één break voldoende had.
In het vervolg lukte er weinig meer bij Swiatek, een maand geleden nog winnares van Roland Garros. Ze verloor in de tweede set twee keer haar service en ook in de derde set plaatste Poetintseva een dubbele break. De mondiale nummer 35 gaf de 4-0-voorsprong daarna niet meer uit handen.
Poetintseva pakte twee weken terug de titel bij het grastoernooi van Birmingham. Ze treft in de achtste finales van Wimbledon de Letse Jelena Ostapenko.
Tweevoudig Wimbledon-finaliste Ons Jabeur ging eerder op zaterdag in twee sets onderuit tegen Elina Svitolina. De Oekraïense zegevierde met 6-1 7-6 (4).
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
6 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
6 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
10 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden