Alpineskiërs enthousiast na kennismaking met olympische piste
YANQING (ANP) - De kennismaking van de alpineskiërs met de olympische piste in Yanqing heeft tot heel wat enthousiaste reacties geleid. De mannen werkten donderdag hun eerste training voor de afdaling van zondag af. "Wat betreft moeilijkheid geef ik deze piste een 7,5 op een schaal van 1 tot 10", zei de Italiaanse kanshebber Christof Innerhofer. "Qua plezier kwam het in de buurt van de 10."
De alpineskiërs moesten het in de aanloop naar de Winterspelen doen met alleen videobeelden van de olympische piste, die op zo'n 80 kilometer van Beijing ligt en volledig uit kunstsneeuw bestaat. Mede vanwege de coronapandemie konden geen wereldbekerwedstrijden of een testevent worden gehouden in Yanqing.
De Zwitser Stefan Rogentin zette in de eerste training op de bijna 3 kilometer lange afdaling de beste tijd neer: 1,44.00. Innerhofer gaf 0,26 seconde toe. "Deze piste heeft alles wat een moderne afdaling nodig heeft", zei wereldkampioen Vincent Kriechmayr uit Oostenrijk. "Een vlak stuk, sprongen, schuine bochten, bochten waarin je moet 'hangen'; je bent steeds bezig, je krijgt geen moment rust." Marco Odermatt, de Zwitserse leider in het wereldbekerklassement, vindt dat de Chinezen "een geweldige piste" hebben neergelegd. "Het is heel leuk om hierop te skiën. Er zijn veel 'blinde' bochten, het is zaak om dus de juiste lijn te vinden."
Zijn landgenoot Beat Feuz, die onlangs zegevierde op de gevreesde Streif in Kitzbühel, noemde de olympische piste "heel mooi". Ook Matthias Mayer, de olympisch kampioen van 2014 op de afdaling, was te spreken over zijn eerste ervaringen. "We hadden vooraf heel weinig informatie, alleen een video van Chinese jongens die hier vorig jaar trainden. Het was nu dus meer inspectie dan een echte training", aldus de Oostenrijker, vier jaar geleden in Pyeongchang winnaar van de super-G. "Ik miste bovenin al direct twee poortjes, ik heb dus nog wat te leren. De sneeuw is heel goed en heel hard, net als bij de Amerikaanse wereldbekers. Ik denk dat veel jongens het goed kunnen doen op dit parcours."
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
23 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden