Alpineskiërs enthousiast na kennismaking met olympische piste
YANQING (ANP) - De kennismaking van de alpineskiërs met de olympische piste in Yanqing heeft tot heel wat enthousiaste reacties geleid. De mannen werkten donderdag hun eerste training voor de afdaling van zondag af. "Wat betreft moeilijkheid geef ik deze piste een 7,5 op een schaal van 1 tot 10", zei de Italiaanse kanshebber Christof Innerhofer. "Qua plezier kwam het in de buurt van de 10."
De alpineskiërs moesten het in de aanloop naar de Winterspelen doen met alleen videobeelden van de olympische piste, die op zo'n 80 kilometer van Beijing ligt en volledig uit kunstsneeuw bestaat. Mede vanwege de coronapandemie konden geen wereldbekerwedstrijden of een testevent worden gehouden in Yanqing.
De Zwitser Stefan Rogentin zette in de eerste training op de bijna 3 kilometer lange afdaling de beste tijd neer: 1,44.00. Innerhofer gaf 0,26 seconde toe. "Deze piste heeft alles wat een moderne afdaling nodig heeft", zei wereldkampioen Vincent Kriechmayr uit Oostenrijk. "Een vlak stuk, sprongen, schuine bochten, bochten waarin je moet 'hangen'; je bent steeds bezig, je krijgt geen moment rust." Marco Odermatt, de Zwitserse leider in het wereldbekerklassement, vindt dat de Chinezen "een geweldige piste" hebben neergelegd. "Het is heel leuk om hierop te skiën. Er zijn veel 'blinde' bochten, het is zaak om dus de juiste lijn te vinden."
Zijn landgenoot Beat Feuz, die onlangs zegevierde op de gevreesde Streif in Kitzbühel, noemde de olympische piste "heel mooi". Ook Matthias Mayer, de olympisch kampioen van 2014 op de afdaling, was te spreken over zijn eerste ervaringen. "We hadden vooraf heel weinig informatie, alleen een video van Chinese jongens die hier vorig jaar trainden. Het was nu dus meer inspectie dan een echte training", aldus de Oostenrijker, vier jaar geleden in Pyeongchang winnaar van de super-G. "Ik miste bovenin al direct twee poortjes, ik heb dus nog wat te leren. De sneeuw is heel goed en heel hard, net als bij de Amerikaanse wereldbekers. Ik denk dat veel jongens het goed kunnen doen op dit parcours."
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
10 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
12 uur geleden