Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AlphaTauri tevreden over technische inbreng De Vries

AlphaTauri tevreden over technische inbreng De Vries

BAKOE (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries voldoet aan de verwachtingen op technisch vlak bij AlphaTauri. "We zien aan alles dat hij veel ervaring heeft in de autosport. Zijn feedback is goed", zegt technisch directeur Jody Egginton van de Italiaanse Formule 1-renstal op motorsport.com. "Nyck vormt zich een duidelijk beeld van wat hij wil met de auto en dat helpt ons vooruit in de ontwikkeling."

De Vries is bezig aan zijn debuutseizoen in de Formule 1. Hij verdiende een plekje bij het zusterteam van Red Bull na een indrukwekkende invalbeurt vorig jaar in de Grote Prijs van Italië. AlphaTauri rekende erop dat de ervaring van De Vries in andere raceklassen het team van pas zou komen. De 28-jarige Fries won onder meer het kampioenschap in de Formule 2 en de Formule E.

De Vries vormt bij AlphaTauri een koppel met de Japanner Yuki Tsunoda. "Beide coureurs zijn heel duidelijk geweest over wat de auto doet en wat ze ermee willen, en ze zitten ook redelijk op één lijn", legt Egginton uit. "Dat maakt ons ontwikkelingsproces iets gemakkelijker."

Resultaten nog tegenvallend

De resultaten van De Vries en Tsunoda vallen nog wat tegen dit seizoen. Met twee keer een veertiende plaats en een uitvalbeurt in de laatste race in Melbourne is De Vries nog altijd zonder WK-punten. Tsunoda vergaarde pas 1 punt.

"Ik heb het gevoel dat we vooruitgang boeken", zegt de Nederlander in aanloop naar de komende Grote Prijs van Azerbeidzjan. "In het middenveld zijn de verschillen tussen de teams erg klein. Het is een hele uitdaging om voor punten te vechten. Ik ken het circuit van Bakoe uit mijn tijd in de Formule 2. Het circuit vergt veel snelheid op de rechte stukken en daarin schiet onze auto tot nog toe wat tekort", aldus De Vries.

Meer uit Sport

Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

1 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

13 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

15 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

15 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

19 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

20 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

21 uur geleden