Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google
NEW YORK (ANP) - Aandelen van techbedrijf Alphabet zijn donderdag bijna 5 procent lager geëindigd op de beurs in New York. Openbaar aanklagers in de Verenigde Staten deden voorstellen om de machtspositie van dochterbedrijf Google in te tomen en beleggers lijken te schrikken van de reikwijdte daarvan.
Beleggers hadden daarnaast veel oog voor de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia, omdat die ook veel zeggen over de groeimogelijkheden voor toepassingen van kunstmatige intelligentie. Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van de ontwikkelaar van halfgeleiders. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond.
De S&P 500 sloot 0,5 procent hoger op 5948,71 punten. De Dow-Jonesindex won 1,1 procent tot 43.870,35 punten. Techgraadmeter Nasdaq won een fractie tot 18.972,42 punten. Aandelen van Nvidia zelf eindigden 0,5 procent hoger.
Deere
Het Chinese PDD Holdings verloor een tiende van zijn beurswaarde. De omzet en winst van het moederbedrijf van webshop Temu stegen weliswaar sterk, maar analisten hadden op betere cijfers gerekend.
Deere kwam ook met kwartaalcijfers. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de prognoses voor het nieuwe boekjaar stelden wat teleur. Het aandeel won desondanks 8 procent.
Snowflake
Cloudbedrijf Snowflake verhoogde zijn omzetverwachting en kondigde een samenwerking aan met AI-bedrijf Anthropic om zijn clouddiensten uit te breiden. Aandelen van het bedrijf schoten bijna 33 procent omhoog.
Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 70,12 dollar per vat. De waarde van Brentolie nam ook met 2 procent toe tot 74,24 dollar per vat. De euro verloor ongeveer 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0476 dollar waard.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
7 uur geleden