Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google

Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google

NEW YORK (ANP) - Aandelen van techbedrijf Alphabet zijn donderdag bijna 5 procent lager geëindigd op de beurs in New York. Openbaar aanklagers in de Verenigde Staten deden voorstellen om de machtspositie van dochterbedrijf Google in te tomen en beleggers lijken te schrikken van de reikwijdte daarvan.

Beleggers hadden daarnaast veel oog voor de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia, omdat die ook veel zeggen over de groeimogelijkheden voor toepassingen van kunstmatige intelligentie. Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van de ontwikkelaar van halfgeleiders. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond.

De S&P 500 sloot 0,5 procent hoger op 5948,71 punten. De Dow-Jonesindex won 1,1 procent tot 43.870,35 punten. Techgraadmeter Nasdaq won een fractie tot 18.972,42 punten. Aandelen van Nvidia zelf eindigden 0,5 procent hoger.

Deere

Het Chinese PDD Holdings verloor een tiende van zijn beurswaarde. De omzet en winst van het moederbedrijf van webshop Temu stegen weliswaar sterk, maar analisten hadden op betere cijfers gerekend.

Deere kwam ook met kwartaalcijfers. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de prognoses voor het nieuwe boekjaar stelden wat teleur. Het aandeel won desondanks 8 procent.

Snowflake

Cloudbedrijf Snowflake verhoogde zijn omzetverwachting en kondigde een samenwerking aan met AI-bedrijf Anthropic om zijn clouddiensten uit te breiden. Aandelen van het bedrijf schoten bijna 33 procent omhoog.

Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 70,12 dollar per vat. De waarde van Brentolie nam ook met 2 procent toe tot 74,24 dollar per vat. De euro verloor ongeveer 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0476 dollar waard.

Meer uit Financieel

Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

6 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

24 minuten geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

26 minuten geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

58 minuten geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

1 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

1 uur geleden
EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

2 uur geleden