Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google
NEW YORK (ANP) - Aandelen van techbedrijf Alphabet zijn donderdag bijna 5 procent lager geëindigd op de beurs in New York. Openbaar aanklagers in de Verenigde Staten deden voorstellen om de machtspositie van dochterbedrijf Google in te tomen en beleggers lijken te schrikken van de reikwijdte daarvan.
Beleggers hadden daarnaast veel oog voor de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia, omdat die ook veel zeggen over de groeimogelijkheden voor toepassingen van kunstmatige intelligentie. Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van de ontwikkelaar van halfgeleiders. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond.
De S&P 500 sloot 0,5 procent hoger op 5948,71 punten. De Dow-Jonesindex won 1,1 procent tot 43.870,35 punten. Techgraadmeter Nasdaq won een fractie tot 18.972,42 punten. Aandelen van Nvidia zelf eindigden 0,5 procent hoger.
Deere
Het Chinese PDD Holdings verloor een tiende van zijn beurswaarde. De omzet en winst van het moederbedrijf van webshop Temu stegen weliswaar sterk, maar analisten hadden op betere cijfers gerekend.
Deere kwam ook met kwartaalcijfers. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de prognoses voor het nieuwe boekjaar stelden wat teleur. Het aandeel won desondanks 8 procent.
Snowflake
Cloudbedrijf Snowflake verhoogde zijn omzetverwachting en kondigde een samenwerking aan met AI-bedrijf Anthropic om zijn clouddiensten uit te breiden. Aandelen van het bedrijf schoten bijna 33 procent omhoog.
Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 70,12 dollar per vat. De waarde van Brentolie nam ook met 2 procent toe tot 74,24 dollar per vat. De euro verloor ongeveer 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0476 dollar waard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
59 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
1 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
3 uur geleden