Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google

Alphabet verliest op beurs door zorgen over opsplitsen Google

NEW YORK (ANP) - Aandelen van techbedrijf Alphabet zijn donderdag bijna 5 procent lager geëindigd op de beurs in New York. Openbaar aanklagers in de Verenigde Staten deden voorstellen om de machtspositie van dochterbedrijf Google in te tomen en beleggers lijken te schrikken van de reikwijdte daarvan.

Beleggers hadden daarnaast veel oog voor de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia, omdat die ook veel zeggen over de groeimogelijkheden voor toepassingen van kunstmatige intelligentie. Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van de ontwikkelaar van halfgeleiders. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond.

De S&P 500 sloot 0,5 procent hoger op 5948,71 punten. De Dow-Jonesindex won 1,1 procent tot 43.870,35 punten. Techgraadmeter Nasdaq won een fractie tot 18.972,42 punten. Aandelen van Nvidia zelf eindigden 0,5 procent hoger.

Deere

Het Chinese PDD Holdings verloor een tiende van zijn beurswaarde. De omzet en winst van het moederbedrijf van webshop Temu stegen weliswaar sterk, maar analisten hadden op betere cijfers gerekend.

Deere kwam ook met kwartaalcijfers. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de prognoses voor het nieuwe boekjaar stelden wat teleur. Het aandeel won desondanks 8 procent.

Snowflake

Cloudbedrijf Snowflake verhoogde zijn omzetverwachting en kondigde een samenwerking aan met AI-bedrijf Anthropic om zijn clouddiensten uit te breiden. Aandelen van het bedrijf schoten bijna 33 procent omhoog.

Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 70,12 dollar per vat. De waarde van Brentolie nam ook met 2 procent toe tot 74,24 dollar per vat. De euro verloor ongeveer 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0476 dollar waard.

Meer uit Financieel

Ethisch hacker: kwetsbaarheden PHP hebben heel grote gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP hebben potentieel heel grote gevolgen, zegt ethisch hacker Wouter van Dongen. Wereldwijd draait ongeveer 70 procent van de websites op PHP of toepassingen daarvan. "Het gevaar is dat die sites worden overgenomen of dat iemand bij alle data kan", stelt Van Dongen.

17 minuten geleden
Cyberbeveiliger ziet eerste aanvallen rond kwetsbaarheden in PHP

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Cyberbeveiliger Cloudflare ziet dat bedrijven geconfronteerd worden met de eerste cyberaanvallen die gericht zijn op de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Dat heeft technisch directeur Dane Knecht gezegd op socialmediaplatform X.

34 minuten geleden
Britse goedkeuring voor omstreden Jackdaw-gasveld in Noordzee

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse regering heeft woensdag goedkeuring verleend voor gaswinning in het omstreden Jackdaw-gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De start van de gasproductie bij Jackdaw had jarenlang te maken met vertraging door juridische procedures vanwege milieu- en klimaatzorgen.

39 minuten geleden
Von der Leyen: toeleveringsketens moeten meer gespreid worden

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.

40 minuten geleden
Europese cybersecuritydienst waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

BRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.

1 uur geleden
AEX-index opent iets hoger, Randstad uitblinker na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.

1 uur geleden
Websites Amerikaanse zusterketens Albert Heijn werken weer

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.

1 uur geleden