Alpecin verbindt zich langer aan wielerploeg rond Van der Poel
BRUSSEL (ANP) - Het Duitse Alpecin blijft nog zeker vier jaar een van de hoofdsponsoren van de wielerploeg rond Mathieu van der Poel. De producent van haarverzorgingsproducten werd in 2020 een van de twee naamgevers van de ploeg die sindsdien als Alpecin-Fenix door het leven gaat. Daarvoor heette het team van algemeen manager Philip Roodhooft Corendon-Circus. Ook de twee Belgische topsprinters Tim Merlier en Jasper Philipsen rijden voor het team dat niet de status van WorldTour-ploeg heeft.
"Twee jaar geleden overtuigden wij Alpecin zich aan ons jonge project te verbinden. We zijn trots dat we ondanks de uitdagende tijden voor iedereen hebben laten zien dat vertrouwen waard te zijn", aldus Roodhooft. "Onze gezamenlijke reis gaat nog minstens vier jaar verder. We kenden een succesvol seizoen tot dusverre maar we beseffen dat we ons moeten blijven ontwikkelen." Met onder anderen Van der Poel en Ceylin del Carmen Alvarado komt de ploeg ook uit in het veldrijden.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
1 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
9 uur geleden