Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alpaca Geronimo ondanks protesten geruimd door Britse overheid

Alpaca Geronimo ondanks protesten geruimd door Britse overheid

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben ondanks protesten onder de bevolking de alpaca Geronimo laten inslapen. De berglama had volgens de autoriteiten een ernstige ziekte. Overheidspersoneel haalde Geronimo onder politiebewaking op bij een boerderij in Wickwar.

Geronimo komt uit Nieuw-Zeeland en bevond zich sinds augustus 2017 in het Verenigd Koninkrijk. Daar heeft het dier herhaaldelijk positief getest op een vorm van tuberculose. Eigenaresse Helen Macdonald trok de betrouwbaarheid van die testen in twijfel en voerde tevergeefs een juridische strijd om Geronimo te redden.

Macdonald stond niet alleen in haar verlangen om de alpaca te behoeden voor een dodelijke injectie. Een petitie om het leven van het dier te sparen, leverde bijna 150.000 handtekeningen op. Ook prominente Britten als tv-presentator Chris Packham en de vader van premier Boris Johnson steunden volgens de BBC de campagne om Geronimo te redden.

Demonstratie

Pro-Geronimo-demonstranten trokken begin augustus door het regeringscentrum in Londen om te eisen dat het leven van de alpaca gespaard zou worden. De autoriteiten lieten zich echter niet vermurwen. Volgens de verantwoordelijke overheidsdienst Defra was de test die bij het dier is afgenomen zeer betrouwbaar.

Ook media hebben veel aandacht besteed aan het lot van het dier. De dood van Geronimo was 'breaking news' bij omroep BBC. De populaire tabloid The Sun kopte "RIP Geronimo" op zijn site en schreef dat het dier is omgebracht door "huurmoordenaars" in beschermende pakken van Defra.

Betogers hadden eerder op de dag moeten toezien hoe de kleine lama bij de boerderij van Macdonald omringd door politiemensen in een voertuig werd geladen en afgevoerd. Bij het verblijf van de alpaca bleven spandoeken achter met opschriften als "Wij zijn Geronimo".

Meer uit Buitenland

Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

16 minuten geleden
VN-organisatie: al bijna 700.000 mensen gevlucht in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.

26 minuten geleden
Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

1 uur geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

1 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

2 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

2 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden