Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alpaca Geronimo ondanks protesten geruimd door Britse overheid

Alpaca Geronimo ondanks protesten geruimd door Britse overheid

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben ondanks protesten onder de bevolking de alpaca Geronimo laten inslapen. De berglama had volgens de autoriteiten een ernstige ziekte. Overheidspersoneel haalde Geronimo onder politiebewaking op bij een boerderij in Wickwar.

Geronimo komt uit Nieuw-Zeeland en bevond zich sinds augustus 2017 in het Verenigd Koninkrijk. Daar heeft het dier herhaaldelijk positief getest op een vorm van tuberculose. Eigenaresse Helen Macdonald trok de betrouwbaarheid van die testen in twijfel en voerde tevergeefs een juridische strijd om Geronimo te redden.

Macdonald stond niet alleen in haar verlangen om de alpaca te behoeden voor een dodelijke injectie. Een petitie om het leven van het dier te sparen, leverde bijna 150.000 handtekeningen op. Ook prominente Britten als tv-presentator Chris Packham en de vader van premier Boris Johnson steunden volgens de BBC de campagne om Geronimo te redden.

Demonstratie

Pro-Geronimo-demonstranten trokken begin augustus door het regeringscentrum in Londen om te eisen dat het leven van de alpaca gespaard zou worden. De autoriteiten lieten zich echter niet vermurwen. Volgens de verantwoordelijke overheidsdienst Defra was de test die bij het dier is afgenomen zeer betrouwbaar.

Ook media hebben veel aandacht besteed aan het lot van het dier. De dood van Geronimo was 'breaking news' bij omroep BBC. De populaire tabloid The Sun kopte "RIP Geronimo" op zijn site en schreef dat het dier is omgebracht door "huurmoordenaars" in beschermende pakken van Defra.

Betogers hadden eerder op de dag moeten toezien hoe de kleine lama bij de boerderij van Macdonald omringd door politiemensen in een voertuig werd geladen en afgevoerd. Bij het verblijf van de alpaca bleven spandoeken achter met opschriften als "Wij zijn Geronimo".

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

1 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

5 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

5 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

6 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

6 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

7 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

8 uur geleden