Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso zet FIA onder druk in beroepszaak Alpine tegen tijdstraf

Alonso zet FIA onder druk in beroepszaak Alpine tegen tijdstraf

AUSTIN (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rekent er min of meer op dat de Internationale Autosportfederatie FIA zijn tijdstraf van 30 seconden in de Grote Prijs van de Verenigde Staten intrekt. De Spaanse coureur noemt de beroepszaak die zijn team Alpine heeft aangespannen tegen die straf belangrijk voor de Formule 1. "De beslissing zal uitwijzen of we de goede kant opgaan in onze geliefde sport", schrijft hij op Instagram. Het beroep dient donderdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Mexico.

Alonso moest zondag zijn zevende plaats inleveren nadat stewards een protest van het rivaliserende team Haas over de veiligheid van zijn auto hadden toegekend. De tweevoudig wereldkampioen had tijdens de race een stevige aanrijding met de Aston Martin van Lance Stroll, maar hij slaagde erin zijn auto op de baan te houden en door te rijden. Wel zat zijn rechterspiegel los. Haas vond dat onveilig en voerde aan dat Alonso naar de pitstraat had moeten rijden voor reparatie. De stewards gaven Haas gelijk en door de tijdstraf zakte Alonso naar de veertiende plaats, buiten de WK-punten.

Alpine ging in beroep omdat het team vindt dat de auto van Alonso veilig genoeg was. Bovendien zou Haas het protest te laat hebben ingediend. Alonso deelt op Instagram mee dat hij massale steun heeft ontvangen van mensen die allemaal vinden dat hij onterecht is gestraft. "Het is een van die zeldzame momenten in de sport dat ik het gevoel heb dat we allemaal op dezelfde lijn zitten en dezelfde mening hebben over de regels en voorschriften", schreef hij.

De stewards kregen kortgeleden ook na de Grote Prijs van Japan al veel kritiek. Ze stonden na een vroege crash van Carlos Sainz in zijn Ferrari toe dat er een kraanwagen het circuit op kwam rijden, terwijl er nog coureurs op de baan reden. De FIA stelde een onderzoek in en voerde al enkele regelwijzigingen door.

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

4 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

18 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

18 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

1 dag geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

1 dag geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

1 dag geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

1 dag geleden