Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso wil nog racen in Aston Martin van topontwerper Newey

Alonso wil nog racen in Aston Martin van topontwerper Newey

JEDDAH (ANP) - Fernando Alonso gaat niet door tot zijn vijftigste, maar wil zeker nog in de Formule 1 rijden in 2026. "Ik wil in een door Adrian Newey ontworpen auto rijden", zei de 43-jarige Spanjaard voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabië. Newey bouwde bij Red Bull de auto's waarin Sebastian Vettel en Max Verstappen wereldtitels veroverden, maar werkt nu bij Aston Martin aan de auto voor 2026. In dat jaar introduceert de Formule 1 een volledig nieuwe motor.

"Hij werkt alleen aan de auto van 2026 en daar sta ik volledig achter", zei Alonso, die ook reageerde op de geruchten dat Verstappen mogelijk Red Bull verlaat en dan voor Aston Martin kiest. "Ik zou hem best als teamgenoot willen hebben, maar ik acht dat hoogst onwaarschijnlijk. Ik heb nog een contract voor volgend jaar. Maar als de wereldkampioen in verband wordt gebracht met Aston Martin, is dat positief. Het betekent dat het team bezig is met een project waar toekomst in zit", aldus de Spanjaard, die in 2005 en 2006 wereldtitels veroverde bij Renault.

Meer uit Sport

Handbalster Van der Heijden (34) kondigt afscheid aan

CHAMBRAY-LÈS-TOURS (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft haar afscheid van de topsport aangekondigd. Op Instagram vertelt de 34-jarige Amersfoortse dat ze over een maand met handbalpensioen gaat.

2 uur geleden
Trans vrouwen niet meer welkom in Engels vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.

4 uur geleden
Basketballer LeBron James denkt na over toekomst na uitschakeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James neemt tijd om na te denken over zijn toekomst na de uitschakeling in de eerste ronde van de play-offs met Los Angeles Lakers. De kampioen van 2020 verloor donderdagochtend het uitduel met Minnesota Timberwolves (103-96), de beslissende vierde nederlaag in vijf duels.

6 uur geleden
Vijf Nederlanders in hoofdschema van Roland Garros

PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.

19 uur geleden
Grote Prijs van Mexico-Stad zeker tot 2028 op kalender Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.

20 uur geleden
Wielrenner Kragh Andersen terug na verwijdering goedaardige tumor

FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.

20 uur geleden
Sinner overwoog begin dit jaar langdurig met tennis te stoppen

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.

23 uur geleden