
Alonso wil nog racen in Aston Martin van topontwerper Newey
JEDDAH (ANP) - Fernando Alonso gaat niet door tot zijn vijftigste, maar wil zeker nog in de Formule 1 rijden in 2026. "Ik wil in een door Adrian Newey ontworpen auto rijden", zei de 43-jarige Spanjaard voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabië. Newey bouwde bij Red Bull de auto's waarin Sebastian Vettel en Max Verstappen wereldtitels veroverden, maar werkt nu bij Aston Martin aan de auto voor 2026. In dat jaar introduceert de Formule 1 een volledig nieuwe motor.
"Hij werkt alleen aan de auto van 2026 en daar sta ik volledig achter", zei Alonso, die ook reageerde op de geruchten dat Verstappen mogelijk Red Bull verlaat en dan voor Aston Martin kiest. "Ik zou hem best als teamgenoot willen hebben, maar ik acht dat hoogst onwaarschijnlijk. Ik heb nog een contract voor volgend jaar. Maar als de wereldkampioen in verband wordt gebracht met Aston Martin, is dat positief. Het betekent dat het team bezig is met een project waar toekomst in zit", aldus de Spanjaard, die in 2005 en 2006 wereldtitels veroverde bij Renault.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
16 uur geleden