Alonso voelt nog steeds fysieke gevolgen van crash in Australië
MONACO (ANP) - Fernando Alonso ondervindt nog steeds lichamelijke klachten van de zware crash die hij maakte tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Australië op 9 april. "Botten, aanhechtingen, pezen; alles is een puinhoop momenteel", zei de Spaanse Formule 1-coureur van Alpine na de Grote Prijs van Monaco, waarin hij als zevende finishte met dik verband om zijn polsen. "Dat is nog de schade van de crash in Australië. Een operatie lukt niet, dus het moet met rust genezen."
Maar van rusten komt het nauwelijks in het drukke Formule 1-seizoen, waarin 22 races zijn opgenomen en de coureurs tot aan de zomerbreak nog zes races hebben. "Helaas moet ik om de twee weken rijden, dus ik probeer thuis te rusten, maar het zal wel een paar maanden duren voordat het volledig is hersteld", aldus de 40-jarige tweevoudig wereldkampioen.
Zich laten vervangen door reserverijder Oscar Piastri is geen optie voor Alonso. "Het team heeft de punten hard nodig." Alonso staat dertiende in de WK-stand met 10 punten. Zijn team Alpine neemt de zesde plaats in bij de constructeurs.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
10 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
30 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
3 uur geleden