Alonso voelt mee met 'langzame' Hamilton
BARCELONA (ANP) - Fernando Alonso weet precies hoe Lewis Hamilton zich voelt. Ook de Spanjaard was een periode in zijn carrière bijna niet te verslaan in de Formule 1 en nu wacht hij al negen jaar op een nieuwe zege. Hamilton won 103 races en veroverde zeven wereldtitels, maar ervaart dit seizoen dat hij niet eens voor het podium rijdt. Dieptepunt was wel een ronde achterstand op Max Verstappen in de race op Imola.
"Dat is de aard van deze sport", zegt de 40-jarige Alonso in een interview met de BBC. "Soms heb je een betere auto en soms heb je niet zo’n goede auto en moet je hard vechten om er wat uit te halen. Dit jaar laat eens te meer zien dat een coureur heel belangrijk is in de Formule 1, maar niet cruciaal. Je moet de beste auto hebben en het beste pakket."
Alonso rijdt dit weekeinde voor Alpine op het Circuit de Catalunya zijn thuisrace. De veteraan - in 2001 maakte hij al zijn debuut in de koningsklasse - won in 2005 en 2006 het wereldkampioenschap met Renault. "Ik versloeg Michael Schumacher en dat was een groot ding, maar mijn auto was op dat moment zeer betrouwbaar en heel snel en dat kun je niet genoeg prijzen. Lewis rijdt dit jaar net zo goed als in de jaren waarin hij de sport domineerde en alle records brak, maar zijn auto is langzamer. Dat is Formule 1; het geeft aan dat zijn onwaarschijnlijke records mogelijk waren omdat hij jarenlang de beste auto had.’’
Hamilton won de laatste vijf keer de Grote Prijs van Spanje. Hij zegevierde in alle jaren na 2016, het jaar waarin Verstappen in Barcelona op 18-jarige leeftijd als jongste ooit een Formule 1-race won. In de huidige WK-stand staat Verstappen tweede achter Charles Leclerc met 85 punten. Hamilton is de nummer zes met 36 punten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
12 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
15 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
19 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
23 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
23 uur geleden