Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso voelt mee met 'langzame' Hamilton

Alonso voelt mee met 'langzame' Hamilton

BARCELONA (ANP) - Fernando Alonso weet precies hoe Lewis Hamilton zich voelt. Ook de Spanjaard was een periode in zijn carrière bijna niet te verslaan in de Formule 1 en nu wacht hij al negen jaar op een nieuwe zege. Hamilton won 103 races en veroverde zeven wereldtitels, maar ervaart dit seizoen dat hij niet eens voor het podium rijdt. Dieptepunt was wel een ronde achterstand op Max Verstappen in de race op Imola.

"Dat is de aard van deze sport", zegt de 40-jarige Alonso in een interview met de BBC. "Soms heb je een betere auto en soms heb je niet zo’n goede auto en moet je hard vechten om er wat uit te halen. Dit jaar laat eens te meer zien dat een coureur heel belangrijk is in de Formule 1, maar niet cruciaal. Je moet de beste auto hebben en het beste pakket."

Alonso rijdt dit weekeinde voor Alpine op het Circuit de Catalunya zijn thuisrace. De veteraan - in 2001 maakte hij al zijn debuut in de koningsklasse - won in 2005 en 2006 het wereldkampioenschap met Renault. "Ik versloeg Michael Schumacher en dat was een groot ding, maar mijn auto was op dat moment zeer betrouwbaar en heel snel en dat kun je niet genoeg prijzen. Lewis rijdt dit jaar net zo goed als in de jaren waarin hij de sport domineerde en alle records brak, maar zijn auto is langzamer. Dat is Formule 1; het geeft aan dat zijn onwaarschijnlijke records mogelijk waren omdat hij jarenlang de beste auto had.’’

Hamilton won de laatste vijf keer de Grote Prijs van Spanje. Hij zegevierde in alle jaren na 2016, het jaar waarin Verstappen in Barcelona op 18-jarige leeftijd als jongste ooit een Formule 1-race won. In de huidige WK-stand staat Verstappen tweede achter Charles Leclerc met 85 punten. Hamilton is de nummer zes met 36 punten.

Meer uit Sport

Motorcrosser Herlings tweede bij GP van Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.

24 minuten geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer winnen toernooi in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.

50 minuten geleden
Schuurs met Perez naar derde ronde vrouwendubbel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.

1 uur geleden
Formule 1 houdt Portimão achter de hand als vervanger Abu Dhabi

SILVERSTONE (ANP/DPA) - De Formule 1 heeft het circuit van Portimão achter de hand als vervanger van de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi. Volgens de website the-race.com is het Portugese circuit kandidaat voor het geval de races in Qatar of Abu Dhabi op respectievelijk 29 november en 6 december niet door kunnen gaan in verband met de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Van der Poel tipt Pogačar voor tweede Touretappe

TARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.

2 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Barcelona voor lastige tweede etappe

TARRAGONA (ANP) - Het wielerpeloton is vanuit Tarragona vertrokken voor de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk met finish in Barcelona. In de 169 voorafgaande kilometers is ongeveer halverwege een beklimming van de tweede categorie, de Côte de Begues. In de finale in Barcelona zijn er drie rondes op de Montjuïc, korte beklimmingen van de derde categorie van steeds 9 procent.

3 uur geleden
Kogelstootster Schilder tweede bij Diamond League in Eugene

EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.

17 uur geleden