Alonso valt voortijdig uit in zijn vierhonderdste grand prix
MEXICO-STAD (ANP) - Fernando Alonso heeft in zijn vierhonderdste grand prix in de Formule 1 de finish niet gehaald. De 43-jarige Spanjaard moest na zestien van de 71 ronden in de Grote Prijs van Mexico zijn Aston Martin de pitbox inrijden. Zijn auto had vermoedelijk mechanische problemen.
Alonso begon zijn carrière in de Formule 1 in 2001 bij Minardi. In 2005 en 2006 beleefde hij zijn hoogtijdagen en veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Hij reed ook voor McLaren en Ferrari. In 2019 en 2020 was hij even weg uit de koningsklasse. De Spaanse coureur won in totaal 32 races en startte 22 keer van poleposition.
"Het is mooi om zo'n groot getal te bereiken. Het gaat natuurlijk om titels en overwinningen, maar het toont mijn liefde voor de sport en de discipline die ik al meer dan twintig jaar heb om op zeer hoog niveau te presteren", meldde hij eerder op Formula1.com.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
8 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
2 uur geleden