Alonso test Formule 1-auto Renault in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Fernando Alonso test dinsdag op het circuit van Barcelona de Formule 1-auto van Renault. Het wordt zijn eerste echte kennismaking met het Frans raceteam, waar hij volgend seizoen zijn rentree maakt.
Testdagen zijn schaars in de Formule 1, dus gebruikt Renault de tweede zogeheten promotiedag om de tweevoudig wereldkampioen (2005 en 2006) rondjes te laten maken in de RS20. Hij mag maximaal 100 kilometer rijden. "Weer achter het stuur kruipen van een Formule 1-auto is een heerlijk gevoel. Ik heb twee jaar niet gereden, dus ik heb er echt heel veel zin in. Het voelt als een nieuwe start", aldus Alonso.
De 39-jarige Spanjaard nam eind 2018 afscheid van de Formule 1, na een aantal tegenvallende jaren bij McLaren. Hij ging verder in het WK langeafstandsracen en maakte ook uitstapjes naar de IndyCar en de Dakar Rally. Vorig jaar won hij voor de tweede keer op rij de 24 Uur van Le Mans. Hij neemt bij Renault de plek over van Daniel Ricciardo, die vertrekt naar McLaren. Het Formule 1-team van Renault heet vanaf volgend seizoen Alpine F1 Team.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.
10 uur geledenLES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.
11 uur geleden