Alonso test Formule 1-auto Renault in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Fernando Alonso test dinsdag op het circuit van Barcelona de Formule 1-auto van Renault. Het wordt zijn eerste echte kennismaking met het Frans raceteam, waar hij volgend seizoen zijn rentree maakt.
Testdagen zijn schaars in de Formule 1, dus gebruikt Renault de tweede zogeheten promotiedag om de tweevoudig wereldkampioen (2005 en 2006) rondjes te laten maken in de RS20. Hij mag maximaal 100 kilometer rijden. "Weer achter het stuur kruipen van een Formule 1-auto is een heerlijk gevoel. Ik heb twee jaar niet gereden, dus ik heb er echt heel veel zin in. Het voelt als een nieuwe start", aldus Alonso.
De 39-jarige Spanjaard nam eind 2018 afscheid van de Formule 1, na een aantal tegenvallende jaren bij McLaren. Hij ging verder in het WK langeafstandsracen en maakte ook uitstapjes naar de IndyCar en de Dakar Rally. Vorig jaar won hij voor de tweede keer op rij de 24 Uur van Le Mans. Hij neemt bij Renault de plek over van Daniel Ricciardo, die vertrekt naar McLaren. Het Formule 1-team van Renault heet vanaf volgend seizoen Alpine F1 Team.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma - Lease a Bike heeft per direct Fabio Jakobsen vastgelegd. De 29-jarige Nederlandse sprinter, die onlangs afscheid nam bij Picnic PostNL, heeft een contract getekend tot en met het einde van 2027.
1 uur geledenSTARE JABLONKI (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich op het EK in het Poolse Stare Jablonki overtuigend geplaatst voor de halve finales. Het als tweede geplaatste koppel won in twee sets van Anna en Katerina Pavelková uit Tsjechië: 21-13 21-9.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Thierry Brinkman vindt dat het WK hockey niet geslaagd kan zijn zonder wereldtitel. Dat zei de aanvoerder van de Nederlandse hockeyers vrijdag in het spelershotel tegen het ANP. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, nodigde in aanloop naar het WK hockey in eigen land voetbaltrainer Guus Hiddink en topkok Ron Blaauw uit om zijn selectie te inspireren. Dat zei Delmee vrijdag in aanloop naar het toernooi in het spelershotel in Amsterdam. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bezig aan zijn afscheidsjaar en hij glom van trots na mogelijk zijn allerlaatste optreden op een EK atletiek. De 37-jarige routinier was startloper in de estafetteploeg van de mannen die zich op de EK in Birmingham plaatste voor de finale van de 4x400 meter.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De organisatie van de wereldkampioenschappen roeien in Nederland verwacht 40.000 bezoekers. Dat zei sportorganisator TIG Sports vrijdag bij een persbijeenkomst in aanloop naar het toernooi. De WK roeien vinden van 24 tot en met 30 augustus plaats op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen is door naar de finale op de 1500 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker liep solide naar de vierde plaats in zijn serie in 3.36,07. De eerste zes verzekerden zich van een plek in de finale op zaterdag.
5 uur geleden