
Alonso racet met titanium plaatjes in geopereerde kaak
SAKHIR (ANP) - Fernando Alonso keert niet onbeschadigd terug in de Formule 1. Bij de Spanjaard zijn twee titanium plaatjes geplaatst die zijn gebroken bovenkaak bij elkaar moeten houden. "Maar het zal geen invloed hebben op mijn prestaties tijdens de races", aldus de coureur, die in 2005 en 2006 de wereldtitel veroverde.
De 39-jarige Alonso liep vorige maand de breuk in zijn bovenkaak op bij een fietsongeval in Zwitserland. De Spanjaard, die eind 2018 uit de Formule 1 vertrok, moest geopereerd worden en lag enkele dagen in het ziekenhuis. Hij ontbrak begin deze maand bij de presentatie van de bolide van Alpine, het voormalige Renault, waarin hij dit jaar zijn comeback maakt.
"Ik heb na het ongeval tien dagen niks gedaan en moest herstellen van de operatie, maar ik ben nu bijna drie weken in training en voel me prima. Ik heb amper iets van de voorbereidingen gemist", zei Alonso, die zaterdag op de tweede van drie Formule 1-testdagen in Bahrein achter het stuur kruipt van de Alpine. "Racen kan ik op 100 procent en ik ben nergens bang voor. Die twee titanium plaatjes blijven zitten tot het einde van het seizoen, maar dat zal geen enkele invloed hebben op mijn professie."
Meer uit Sport
GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
15 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
1 dag geleden