Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso maakt rentree in F1 in blauwe bolide van Alpine F1

Alonso maakt rentree in F1 in blauwe bolide van Alpine F1

ENSTONE (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso maakt zijn rentree in de Formule 1 in een blauwe racewagen van Alpine F1 met een achterkant in wit en rood. Daarmee verwijst het team trots naar de Franse en Britse vlag en de historische racekleuren van Alpine.

Dat was dinsdag te zien tijdens de presentatie van de bolide van het F1-team dat een voortzetting is van Renault F1. Alpine is een Frans sportwagenmerk dat sinds de jaren 70 deel uitmaakt van Renault. Alonso en de Franse coureur Esteban Ocon zijn de rijders van Alpine F1.

De A521 van Alpine F1 heeft een Renault-motor en is door de afspraken over de reglementswijzigingen als gevolg van de coronapandemie, in grote lijnen vergelijkbaar met de RS20 van Renault van vorig seizoen. De fabrikant is al 45 jaar onafgebroken aanwezig in de Formule 1.

"Het is fantastisch om de krachtige, welluidende naam Alpine op een Formule 1-auto te zien", zei Luca de Meo, de baas van Groupe Renault. "Nieuwe kleuren, nieuwe teamleiding, ambitieuze plannen: het is een nieuwe start, voortbouwend op een geschiedenis van ruim veertig jaar. We combineren de kwaliteiten van Alpine als het gaat om authenticiteit, elegantie en bravoure met onze expertise op het gebied van chassis en motoren."

'Hard gewerkt'

"Ik ben heel blij dat ik terug ben in de Formule 1 en deel uitmaak van een nieuw hoofdstuk in de sport met het Alpine F1 Team", meldde Alonso. "Ik heb hard gewerkt aan mijn terugkeer en mijn plan is om vanaf het begin direct aan te vallen. Het wordt enorm spannend om de eerste keer in de auto te rijden en ik hoop dat Alpine en Renault van dat moment kunnen genieten."

De Spanjaard greep in 2005 en 2006 de wereldtitel in de Formule 1 in een blauwe racewagen van Renault. "De auto ziet er geweldig uit en ik bewaar dierbare herinneringen aan racen in een blauwe Formule 1-auto." Alonso was niet bij de presentatie vanwege de coronamaatregelen. Ook herstelt de coureur nog van een fietsongeluk waarbij hij een gebroken kaak opliep.

Ocon zei ook blij te zijn met de nieuwe kleuren van zijn wagen én met zijn nieuwe teamgenoot. "Als Fransman ben ik trots dat de Franse vlag op de auto prijkt. De samenwerking met Fernando wordt fantastisch. Hij is een coureur naar wie ik heb opgekeken en die me lang heeft geïnspireerd."

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

2 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

6 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

6 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

8 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

11 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

11 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

12 uur geleden