Alonso maakt rentree in F1 in blauwe bolide van Alpine F1
ENSTONE (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso maakt zijn rentree in de Formule 1 in een blauwe racewagen van Alpine F1 met een achterkant in wit en rood. Daarmee verwijst het team trots naar de Franse en Britse vlag en de historische racekleuren van Alpine.
Dat was dinsdag te zien tijdens de presentatie van de bolide van het F1-team dat een voortzetting is van Renault F1. Alpine is een Frans sportwagenmerk dat sinds de jaren 70 deel uitmaakt van Renault. Alonso en de Franse coureur Esteban Ocon zijn de rijders van Alpine F1.
De A521 van Alpine F1 heeft een Renault-motor en is door de afspraken over de reglementswijzigingen als gevolg van de coronapandemie, in grote lijnen vergelijkbaar met de RS20 van Renault van vorig seizoen. De fabrikant is al 45 jaar onafgebroken aanwezig in de Formule 1.
"Het is fantastisch om de krachtige, welluidende naam Alpine op een Formule 1-auto te zien", zei Luca de Meo, de baas van Groupe Renault. "Nieuwe kleuren, nieuwe teamleiding, ambitieuze plannen: het is een nieuwe start, voortbouwend op een geschiedenis van ruim veertig jaar. We combineren de kwaliteiten van Alpine als het gaat om authenticiteit, elegantie en bravoure met onze expertise op het gebied van chassis en motoren."
'Hard gewerkt'
"Ik ben heel blij dat ik terug ben in de Formule 1 en deel uitmaak van een nieuw hoofdstuk in de sport met het Alpine F1 Team", meldde Alonso. "Ik heb hard gewerkt aan mijn terugkeer en mijn plan is om vanaf het begin direct aan te vallen. Het wordt enorm spannend om de eerste keer in de auto te rijden en ik hoop dat Alpine en Renault van dat moment kunnen genieten."
De Spanjaard greep in 2005 en 2006 de wereldtitel in de Formule 1 in een blauwe racewagen van Renault. "De auto ziet er geweldig uit en ik bewaar dierbare herinneringen aan racen in een blauwe Formule 1-auto." Alonso was niet bij de presentatie vanwege de coronamaatregelen. Ook herstelt de coureur nog van een fietsongeluk waarbij hij een gebroken kaak opliep.
Ocon zei ook blij te zijn met de nieuwe kleuren van zijn wagen én met zijn nieuwe teamgenoot. "Als Fransman ben ik trots dat de Franse vlag op de auto prijkt. De samenwerking met Fernando wordt fantastisch. Hij is een coureur naar wie ik heb opgekeken en die me lang heeft geïnspireerd."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
1 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
8 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden