Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso langst actieve coureur in Formule 1 met 7770 dagen

Alonso langst actieve coureur in Formule 1 met 7770 dagen

BAKOE (ANP) - Fernando Alonso is vanaf zondag de langst actieve coureur in de Formule 1. De Spanjaard pakte met zijn start in de Grote Prijs van Azerbeidzjan het record van de Duitse racelegende Michael Schumacher af.

De 40-jarige Alonso debuteerde in maart 2001 in de Grote Prijs van Australië en is op het stratencircuit van Bakoe 7770 dagen verder. De coureur van Alpine is nu zeven dagen langer actief dan zevenvoudig wereldkampioen Schumacher, die zijn eerste grand prix in augustus 1991 reed op het circuit van Spa-Francorchamps en in november 2012 afscheid nam in Brazilië, na precies 7763 dagen.

Het contract van tweevoudig wereldkampioen Alonso bij Alpine loopt eind dit jaar af, maar de Spanjaard gaf eerder al te kennen ook in 2023 nog te willen racen.

Meer uit Sport

Marc Márquez wint de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP

SPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez won zaterdag ook al de sprintrace op het circuit van Spielberg. De Italiaan Marco Bezzecchi begon op poleposition en eindigde bij de GP op de Red Bull Ring als derde achter de Spanjaard Fermín Aldeguer.

1 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint Ronde van Romandië

AIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar finale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).

12 uur geleden
Zeiler Bos pakt zilver op EK

MARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.

17 uur geleden
Nederlandse hockeyers verliezen EK-finale na shoot-outs

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd de Europese titel te prolongeren. In de finale verloor Oranje na shoot-outs van gastland Duitsland. In een herhaling van de olympische finale stond het na de reguliere speeltijd nog 1-1.

20 uur geleden
Bol wint 29e Diamond League op 400 meter horden, beste jaartijd

CHORZOW (ANP) - Femke Bol heeft voor de 29e keer op rij de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in het Poolse Chorzow een tijd van 51,91, de beste tijd van dit jaar in de wereld.

20 uur geleden
Atlete Visser achtste in finale 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de Diamond League in het Poolse Chorzow achtste geworden in de finale van de 100 meter horden. Visser kwam tot een tijd van 12,60, boven haar toptijd uit de series (12,28), waarmee ze eerder op de dag haar eigen nationale record had verbeterd.

22 uur geleden