Alonso klaar voor nieuw seizoen Formule 1 na kaakoperatie
LE MANS (ANP/RTR) - De Spaanse Formule 1-coureur Fernando Alonso heeft deze week een kaakoperatie ondergaan. Bij de 40-jarige tweevoudig wereldkampioen zijn twee titanium plaatjes verwijderd die bijna een jaar geleden in het bot werden gezet. Hij had een breuk in zijn kaak opgelopen door een fietsongeval in Zwitserland.
"Ik wil me beter op het nieuwe seizoen voorbereiden dan vorig jaar. Dat ongeluk met de fiets in februari heeft toen niet geholpen", zei Alonso, die dit weekeinde fungeerde als teamcaptain van het e-sportteam van Alpine dat meedeed aan de virtuele 24 uur van Le Mans. De Spanjaard maakte vorig jaar bij de Franse renstal zijn comeback in de Formule 1. Hij eindigde als tiende in het kampioenschap.
"We moeten de wintertests ingaan met een goed programma. Niet alleen fysiek, maar ook met de auto. Als de auto competitief is, dan ben ik er zeker van dat ik 100 procent ben", aldus Alonso. Het raceseizoen begint op 20 maart met de Grote Prijs van Bahrein. In de aanloop zijn er testdagen in Barcelona (23-25 februari) en Bahrein (10-12 maart).
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
11 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
4 uur geleden