Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso keert bij Renault terug in de Formule 1

Alonso keert bij Renault terug in de Formule 1

ENSTONE (ANP) - Fernando Alonso keert volgend seizoen terug in de Formule 1. Renault heeft woensdag bevestigd dat de tweevoudig wereldkampioen de komende twee jaar voor het Franse team gaat rijden, met een optie voor nog een jaar.

De bijna 39-jarige Alonso werd in 2005 en 2006 bij Renault wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport. De Spanjaard nam eind 2018 afscheid van de Formule 1, na een aantal tegenvallende jaren bij McLaren. De Spanjaard ging verder in het WK langeafstandsracen en maakte ook uitstapjes naar de IndyCar en de Dakar Rally. Vorig jaar won hij voor de tweede keer op rij de 24 Uur van Le Mans.

"Renault is mijn familie", verklaart Alonso zijn terugkeer. "Mijn twee wereldtitels zijn mijn mooiste herinneringen aan de Formule 1. Maar ik kijk nu vooruit. Ik ben trots dat ik mag terugkeren. Renault heeft zich afgelopen winter sterk verbeterd. Het team heeft weer de middelen om op het podium te komen, net als ik."

'Triple Crown of Motorsport'

Renault ziet na dit seizoen Daniel Ricciardo overstappen naar McLaren. Alonso begint als vervanger van de Australiër aan zijn derde periode bij het Franse team. Hij gaat daar een team vormen met Esteban Ocon.

Alonso reed van 2003 tot en met 2006 en in 2008-2009 voor Renault. Hij eindigde daarna in dienst van Ferrari twee keer als tweede in het WK. Alonso verliet de Italiaanse renstal eind 2014 om daarna nog vier jaar voor McLaren te rijden.

De Spaanse veteraan wil na Graham Hill de tweede coureur worden die de 'Triple Crown of Motorsport' op zijn erelijst heeft staan. Twee onderdelen daarvan heeft hij al binnen: winst van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 en winst van de 24 Uur van Le Mans. Alonso mist alleen nog een overwinning in de Indy 500. Hij deed twee keer mee aan de beroemde race op de 'Oval' in Indianapolis. In 2017 viel hij uit met een kapotte motor nadat hij een tijdje aan de leiding had gelegen, vorig jaar bleef hij al steken in de kwalificatie.

Meer uit Sport

Hartono en Koevermans dinsdag in actie in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters Arianne Hartono en Anouk Koevermans beginnen dinsdag aan het kwalificatietoernooi voor Wimbledon. Hartono treft Tamara Zidansek uit Slovenië, terwijl Koevermans tegenover Jessika Ponchet uit Frankrijk staat.

1 uur geleden
Groenendijk prolongeert wereldtitel dammen

YAOUNDÉ (ANP) - De Nederlandse topdammer Jan Groenendijk heeft maandag zijn wereldtitel geprolongeerd. De 26-jarige Nederlander was in de Kameroense hoofdstad Yaoundé na elf ronden de beste en verdedigde zo zijn vorig jaar behaalde wereldtitel.

3 uur geleden
Belg Vliegen opnieuw coach van tennisser Griekspoor

SANTA PONSA (ANP) - De Belg Kristof Vliegen wordt opnieuw de coach van tennisser Tallon Griekspoor. De twee namen eind oktober afscheid van elkaar, nadat ze gedurende twee periodes tien jaar hadden samengewerkt.

4 uur geleden
Basketballers 3x3 beginnen WK in Mongolië met twee zeges

ULAANBAATAR (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn voortvarend begonnen aan het WK in Ulaanbaatar, de hoofdstad van Mongolië. De olympisch kampioen won zijn eerste twee groepswedstrijden. De ploeg van bondscoach Aron Roijé won eerst van Groot-Brittannië met 20-19 en daarna van Litouwen met 21-19. Oranje speelt dinsdag groepswedstrijden tegen Zwitserland en Spanje.

4 uur geleden
Bach neemt afscheid, Coventry nu formeel olympische baas

LAUSANNE (ANP) - De nieuwe voorzitter Kirsty Coventry heeft de leiding van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) formeel overgenomen van Thomas Bach. De 41-jarige voormalige topzwemster uit Zimbabwe kreeg tijdens een ceremonie de sleutel van het hoofdkantoor in Lausanne overhandigd door de 71-jarige Duitser.

8 uur geleden
Gilgeous-Alexander leidt Oklahoma City Thunder naar NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.

13 uur geleden
Thunder verslaat Pacers in zevende duel van NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.

15 uur geleden