Alonso incasseert gelaten tijdstraf na podiumceremonie Jeddah
JEDDAH (ANP) - Fernando Alonso raakte door een tijdstraf na afloop van de Grote Prijs van Saudi-Arabië zijn derde plaats kwijt en daarmee zijn honderdste podiumplek in de Formule 1. "Het doet eerlijk gezegd niet heel veel pijn, al vraag ik me wel af waarom het zo lang duurde voordat de stewards met hun tweede straf kwamen", zei de 41-jarige Spanjaard, die een van de smaakmakers was in de tweede race van het jaar.
"Ik bedoel, ik stond op het podium, de foto's zijn gemaakt, ik nam de trofee in ontvangst, ik vierde het met champagne en nu heb ik blijkbaar 3 punten minder. Oké, laat ik maar proberen dat te herstellen in de volgende race in Australië."
Alonso had de beste start op het stratencircuit van Jeddah. De Spaanse veteraan stuurde zijn Aston Martin voor het ingaan van de eerste bocht voorbij de van poleposition vertrokken Sergio Pérez (Red Bull). De wedstrijdleiding greep al snel in en gaf Alonso een tijdstraf van 5 seconden omdat hij zijn auto niet op de juiste positie had staan bij de start.
Alonso nam zijn straf tijdens de pitstop na negentien van de vijftig ronden. Pas na de podiumceremonie kreeg de Spanjaard nog eens 10 seconden tijdstraf. Bij nadere bestudering bleek Alonso de eerste tijdstraf niet goed te hebben uitgevoerd. De monteurs van Aston Martin waren een fractie te vroeg begonnen aan het wisselen van de banden. Met die extra strafseconden zakte Alonso naar de vierde plaats en schoof George Russell van Mercedes op naar de derde plaats.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
6 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
8 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
13 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
16 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
17 uur geleden