Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso incasseert gelaten tijdstraf na podiumceremonie Jeddah

Alonso incasseert gelaten tijdstraf na podiumceremonie Jeddah

JEDDAH (ANP) - Fernando Alonso raakte door een tijdstraf na afloop van de Grote Prijs van Saudi-Arabië zijn derde plaats kwijt en daarmee zijn honderdste podiumplek in de Formule 1. "Het doet eerlijk gezegd niet heel veel pijn, al vraag ik me wel af waarom het zo lang duurde voordat de stewards met hun tweede straf kwamen", zei de 41-jarige Spanjaard, die een van de smaakmakers was in de tweede race van het jaar.

"Ik bedoel, ik stond op het podium, de foto's zijn gemaakt, ik nam de trofee in ontvangst, ik vierde het met champagne en nu heb ik blijkbaar 3 punten minder. Oké, laat ik maar proberen dat te herstellen in de volgende race in Australië."

Alonso had de beste start op het stratencircuit van Jeddah. De Spaanse veteraan stuurde zijn Aston Martin voor het ingaan van de eerste bocht voorbij de van poleposition vertrokken Sergio Pérez (Red Bull). De wedstrijdleiding greep al snel in en gaf Alonso een tijdstraf van 5 seconden omdat hij zijn auto niet op de juiste positie had staan bij de start.

Alonso nam zijn straf tijdens de pitstop na negentien van de vijftig ronden. Pas na de podiumceremonie kreeg de Spanjaard nog eens 10 seconden tijdstraf. Bij nadere bestudering bleek Alonso de eerste tijdstraf niet goed te hebben uitgevoerd. De monteurs van Aston Martin waren een fractie te vroeg begonnen aan het wisselen van de banden. Met die extra strafseconden zakte Alonso naar de vierde plaats en schoof George Russell van Mercedes op naar de derde plaats.

Meer uit Sport

Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

34 minuten geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

9 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

13 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

15 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

16 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

17 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

20 uur geleden