Alonso incasseert gelaten tijdstraf na podiumceremonie Jeddah
JEDDAH (ANP) - Fernando Alonso raakte door een tijdstraf na afloop van de Grote Prijs van Saudi-Arabië zijn derde plaats kwijt en daarmee zijn honderdste podiumplek in de Formule 1. "Het doet eerlijk gezegd niet heel veel pijn, al vraag ik me wel af waarom het zo lang duurde voordat de stewards met hun tweede straf kwamen", zei de 41-jarige Spanjaard, die een van de smaakmakers was in de tweede race van het jaar.
"Ik bedoel, ik stond op het podium, de foto's zijn gemaakt, ik nam de trofee in ontvangst, ik vierde het met champagne en nu heb ik blijkbaar 3 punten minder. Oké, laat ik maar proberen dat te herstellen in de volgende race in Australië."
Alonso had de beste start op het stratencircuit van Jeddah. De Spaanse veteraan stuurde zijn Aston Martin voor het ingaan van de eerste bocht voorbij de van poleposition vertrokken Sergio Pérez (Red Bull). De wedstrijdleiding greep al snel in en gaf Alonso een tijdstraf van 5 seconden omdat hij zijn auto niet op de juiste positie had staan bij de start.
Alonso nam zijn straf tijdens de pitstop na negentien van de vijftig ronden. Pas na de podiumceremonie kreeg de Spanjaard nog eens 10 seconden tijdstraf. Bij nadere bestudering bleek Alonso de eerste tijdstraf niet goed te hebben uitgevoerd. De monteurs van Aston Martin waren een fractie te vroeg begonnen aan het wisselen van de banden. Met die extra strafseconden zakte Alonso naar de vierde plaats en schoof George Russell van Mercedes op naar de derde plaats.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
15 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden