Alonso hoopt ook in Aston Martin te winnen, maar pas na 2023
SILVERSTONE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur Fernando Alonso denkt dat hij na zijn zeges in een Renault, McLaren en Ferrari in de toekomst ook races kan winnen in de Aston Martin. De 41-jarige Spanjaard, die in 2005 en 2006 wereldkampioen werd, zei dat bij de presentatie van de AMR23 van Aston Martin in de fabriek van het team in Silverstone.
"Ik geloof dat die mogelijkheid er is", zei de coureur. "Ik denk niet dit jaar. Daar ben ik eerlijk in. Ik sta met mijn beide benen op de grond. Ik kan niet zeggen dat we dit jaar om overwinningen zullen strijden, ik zou liegen als ik dat zeg."
Alonso verwacht enkele lastige races in het begin, totdat het team erachter is hoe de wagen zich precies gedraagt. "We willen een goede wagen hebben bij de start van het seizoen en dan hard werken en die wagen doorontwikkelen gedurende het jaar", zei Alonso, die met Lance Stroll het rijdersduo vormt bij Aston Martin. "Misschien kunnen we in het tweede deel van het seizoen dichterbij komen. Als er dan een mogelijkheid komt, zullen we die niet laten liggen."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
23 uur geleden