Alonso heeft visum binnen voor Indy 500
SILVERSTONE (ANP/RTR) - Fernando Alonso heeft zijn visum voor de Verenigde Staten binnen en kan dus over drie weken meedoen aan de Indy 500. De 39-jarige Spanjaard, die volgend seizoen bij Renault terugkeert in de Formule 1, zei onlangs dat hij problemen had de benodigde papieren binnen te krijgen. Teambaas Zak Brown van McLaren vertelde zaterdag op het circuit van Silverstone dat Alonso nu alles binnen heeft.
"Je kunt je voorstellen dat het nu nogal chaotisch is in Amerika gezien de coronasituatie", aldus Brown. "Het kostte dus nogal wat tijd om alle formaliteiten af te handelen, maar Fernando heeft nu alles wat hij nodig heeft."
De Spanjaard, die eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren afscheid nam van de Formule 1, gaat een nieuwe poging doen om in Indianapolis zijn 'Triple Crown of Motorsport' compleet te maken. Hij won al de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 en de 24 Uur van Le Mans. Om net als de Brit Graham Hill de 'Triple Crown' op zijn erelijst te hebben staan, moet Alonso ook de Indy 500 winnen.
De Spanjaard deed twee keer eerder mee aan de befaamde race op de 'Brickyard'. Bij zijn debuut in 2017 reed de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 ronden lang aan kop. Hij viel echter uit vanwege motorproblemen. Vorig jaar bleef Alonso steken in de kwalificatie. Hij rijdt de komende editie voor het team Arrow McLaren SP.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
37 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
4 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.
23 uur geleden