Alonso heeft visum binnen voor Indy 500
SILVERSTONE (ANP/RTR) - Fernando Alonso heeft zijn visum voor de Verenigde Staten binnen en kan dus over drie weken meedoen aan de Indy 500. De 39-jarige Spanjaard, die volgend seizoen bij Renault terugkeert in de Formule 1, zei onlangs dat hij problemen had de benodigde papieren binnen te krijgen. Teambaas Zak Brown van McLaren vertelde zaterdag op het circuit van Silverstone dat Alonso nu alles binnen heeft.
"Je kunt je voorstellen dat het nu nogal chaotisch is in Amerika gezien de coronasituatie", aldus Brown. "Het kostte dus nogal wat tijd om alle formaliteiten af te handelen, maar Fernando heeft nu alles wat hij nodig heeft."
De Spanjaard, die eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren afscheid nam van de Formule 1, gaat een nieuwe poging doen om in Indianapolis zijn 'Triple Crown of Motorsport' compleet te maken. Hij won al de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 en de 24 Uur van Le Mans. Om net als de Brit Graham Hill de 'Triple Crown' op zijn erelijst te hebben staan, moet Alonso ook de Indy 500 winnen.
De Spanjaard deed twee keer eerder mee aan de befaamde race op de 'Brickyard'. Bij zijn debuut in 2017 reed de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 ronden lang aan kop. Hij viel echter uit vanwege motorproblemen. Vorig jaar bleef Alonso steken in de kwalificatie. Hij rijdt de komende editie voor het team Arrow McLaren SP.
Meer uit Sport
VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
2 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
23 uur geleden