Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso fit genoeg om tot zijn vijftigste in Formule 1 te racen

Alonso fit genoeg om tot zijn vijftigste in Formule 1 te racen

SILVERSTONE (ANP/RTR) - Fernando Alonso begint naar eigen zeggen op 42-jarige leeftijd fitter dan ooit aan zijn 22e seizoen in de Formule 1. "Ik heb mezelf deze winter overtroffen in alle fysieke tests die we elk jaar doen, dus als ik gemotiveerd blijf en er alles voor wil doen, zou ik door kunnen gaan tot mijn 48e of 49e en misschien wel mijn 50e", zei de Spaanse coureur bij de presentatie van de nieuwe auto van Aston Martin op het circuit van Silverstone.

Het ligt niet in de lijn der verwachting dat Alonso, tweevoudig wereldkampioen, zo lang doorgaat. Ook al wil Aston Martin zijn contract verlengen tot en met 2026 en wordt hij zelfs genoemd als opvolger van de in 2025 naar Ferrari vertrekkende Lewis Hamilton bij Mercedes.

"Ik rijd niet alleen voor mijn plezier in de Formule 1, zo steek ik niet in elkaar. Ik wil presteren", zegt Alonso. "Deze sport vereist totale toewijding en dat heb ik de afgelopen 24 jaar gedaan. Ik kan het nog een paar jaar blijven doen, maar ik weet niet of ik tot mijn vijftigste zal racen met zo'n veeleisende kalender. Niet omdat ik het fysiek niet zou aankunnen, maar er komt ongetwijfeld een moment dat ik nieuwsgierig ben naar andere dingen in het leven."

Alonso won 2005 en 2006 in een Renault de wereldtitel. Zijn laatste van 32 grand-prixzeges was in 2013 in Spanje. Afgelopen jaar leefde hij op bij Aston Martin met acht podiumplaatsen en de vierde plaats in het wereldkampioenschap. "We houden van Fernando, we zouden eerlijk gezegd heel blij zijn om met hem door te gaan tot en met 2026", zei teambaas Mike Krack.

Meer uit Sport

Marathonloper Kipchoge fakkeldrager bij opening Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.

5 minuten geleden
Olympische baas Coventry: IOC moet politiek neutraal blijven

MILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

20 minuten geleden
Marathon Rotterdam mikt op parcoursrecord met snelle Ethiopiërs

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.

21 minuten geleden
Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

17 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

17 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

19 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

21 uur geleden