Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alonso fit genoeg om tot zijn vijftigste in Formule 1 te racen

Alonso fit genoeg om tot zijn vijftigste in Formule 1 te racen

SILVERSTONE (ANP/RTR) - Fernando Alonso begint naar eigen zeggen op 42-jarige leeftijd fitter dan ooit aan zijn 22e seizoen in de Formule 1. "Ik heb mezelf deze winter overtroffen in alle fysieke tests die we elk jaar doen, dus als ik gemotiveerd blijf en er alles voor wil doen, zou ik door kunnen gaan tot mijn 48e of 49e en misschien wel mijn 50e", zei de Spaanse coureur bij de presentatie van de nieuwe auto van Aston Martin op het circuit van Silverstone.

Het ligt niet in de lijn der verwachting dat Alonso, tweevoudig wereldkampioen, zo lang doorgaat. Ook al wil Aston Martin zijn contract verlengen tot en met 2026 en wordt hij zelfs genoemd als opvolger van de in 2025 naar Ferrari vertrekkende Lewis Hamilton bij Mercedes.

"Ik rijd niet alleen voor mijn plezier in de Formule 1, zo steek ik niet in elkaar. Ik wil presteren", zegt Alonso. "Deze sport vereist totale toewijding en dat heb ik de afgelopen 24 jaar gedaan. Ik kan het nog een paar jaar blijven doen, maar ik weet niet of ik tot mijn vijftigste zal racen met zo'n veeleisende kalender. Niet omdat ik het fysiek niet zou aankunnen, maar er komt ongetwijfeld een moment dat ik nieuwsgierig ben naar andere dingen in het leven."

Alonso won 2005 en 2006 in een Renault de wereldtitel. Zijn laatste van 32 grand-prixzeges was in 2013 in Spanje. Afgelopen jaar leefde hij op bij Aston Martin met acht podiumplaatsen en de vierde plaats in het wereldkampioenschap. "We houden van Fernando, we zouden eerlijk gezegd heel blij zijn om met hem door te gaan tot en met 2026", zei teambaas Mike Krack.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

6 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

13 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

14 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

15 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

16 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

17 uur geleden