Alonso fit genoeg om tot zijn vijftigste in Formule 1 te racen
SILVERSTONE (ANP/RTR) - Fernando Alonso begint naar eigen zeggen op 42-jarige leeftijd fitter dan ooit aan zijn 22e seizoen in de Formule 1. "Ik heb mezelf deze winter overtroffen in alle fysieke tests die we elk jaar doen, dus als ik gemotiveerd blijf en er alles voor wil doen, zou ik door kunnen gaan tot mijn 48e of 49e en misschien wel mijn 50e", zei de Spaanse coureur bij de presentatie van de nieuwe auto van Aston Martin op het circuit van Silverstone.
Het ligt niet in de lijn der verwachting dat Alonso, tweevoudig wereldkampioen, zo lang doorgaat. Ook al wil Aston Martin zijn contract verlengen tot en met 2026 en wordt hij zelfs genoemd als opvolger van de in 2025 naar Ferrari vertrekkende Lewis Hamilton bij Mercedes.
"Ik rijd niet alleen voor mijn plezier in de Formule 1, zo steek ik niet in elkaar. Ik wil presteren", zegt Alonso. "Deze sport vereist totale toewijding en dat heb ik de afgelopen 24 jaar gedaan. Ik kan het nog een paar jaar blijven doen, maar ik weet niet of ik tot mijn vijftigste zal racen met zo'n veeleisende kalender. Niet omdat ik het fysiek niet zou aankunnen, maar er komt ongetwijfeld een moment dat ik nieuwsgierig ben naar andere dingen in het leven."
Alonso won 2005 en 2006 in een Renault de wereldtitel. Zijn laatste van 32 grand-prixzeges was in 2013 in Spanje. Afgelopen jaar leefde hij op bij Aston Martin met acht podiumplaatsen en de vierde plaats in het wereldkampioenschap. "We houden van Fernando, we zouden eerlijk gezegd heel blij zijn om met hem door te gaan tot en met 2026", zei teambaas Mike Krack.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
13 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden