Almere-spits Robinet bezorgt PEC eerste nederlaag in twee maanden
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de thuiswedstrijd tegen Almere City FC in de Eredivisie verloren. Het werd 1-0 voor het elftal van trainer Alex Pastoor. Voor PEC was het de eerste nederlaag in de competitie sinds 9 december, tegen NEC (1-3). De zes duels daarna bleef de club ongeslagen.
PEC kreeg al snel met tegenslag te maken, toen Kaj de Rooij in de 20e minuut met een blessure naar de kant moest. Silvester van der Water verving hem. Voor de van Cambuur gehuurde speler betekende dat zijn debuut voor PEC Zwolle.
Grote kansen bleven voor rust uit, in een vrij gelijkopgaande wedstrijd. Direct na de pauze was Jochem Ritmeester van de Kamp gevaarlijk voor Almere, maar hij stuitte op de vuisten van Jasper Schendelaar. De keeper had in de 69e minuut geen antwoord op een schot van buiten het zestienmetergebied van de Franse spits Thomas Robinet.
Almere, dat begin september de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle nog verloor (1-2), hield in het vervolg stand en pakte belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Almere klom naar de tiende plek en heeft nu, net als nummer 9 PEC Zwolle, 27 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
9 uur geleden