Almere-spits Robinet bezorgt PEC eerste nederlaag in twee maanden
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de thuiswedstrijd tegen Almere City FC in de Eredivisie verloren. Het werd 1-0 voor het elftal van trainer Alex Pastoor. Voor PEC was het de eerste nederlaag in de competitie sinds 9 december, tegen NEC (1-3). De zes duels daarna bleef de club ongeslagen.
PEC kreeg al snel met tegenslag te maken, toen Kaj de Rooij in de 20e minuut met een blessure naar de kant moest. Silvester van der Water verving hem. Voor de van Cambuur gehuurde speler betekende dat zijn debuut voor PEC Zwolle.
Grote kansen bleven voor rust uit, in een vrij gelijkopgaande wedstrijd. Direct na de pauze was Jochem Ritmeester van de Kamp gevaarlijk voor Almere, maar hij stuitte op de vuisten van Jasper Schendelaar. De keeper had in de 69e minuut geen antwoord op een schot van buiten het zestienmetergebied van de Franse spits Thomas Robinet.
Almere, dat begin september de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle nog verloor (1-2), hield in het vervolg stand en pakte belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Almere klom naar de tiende plek en heeft nu, net als nummer 9 PEC Zwolle, 27 punten.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geleden