Almere-spits Robinet bezorgt PEC eerste nederlaag in twee maanden
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de thuiswedstrijd tegen Almere City FC in de Eredivisie verloren. Het werd 1-0 voor het elftal van trainer Alex Pastoor. Voor PEC was het de eerste nederlaag in de competitie sinds 9 december, tegen NEC (1-3). De zes duels daarna bleef de club ongeslagen.
PEC kreeg al snel met tegenslag te maken, toen Kaj de Rooij in de 20e minuut met een blessure naar de kant moest. Silvester van der Water verving hem. Voor de van Cambuur gehuurde speler betekende dat zijn debuut voor PEC Zwolle.
Grote kansen bleven voor rust uit, in een vrij gelijkopgaande wedstrijd. Direct na de pauze was Jochem Ritmeester van de Kamp gevaarlijk voor Almere, maar hij stuitte op de vuisten van Jasper Schendelaar. De keeper had in de 69e minuut geen antwoord op een schot van buiten het zestienmetergebied van de Franse spits Thomas Robinet.
Almere, dat begin september de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle nog verloor (1-2), hield in het vervolg stand en pakte belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Almere klom naar de tiende plek en heeft nu, net als nummer 9 PEC Zwolle, 27 punten.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
23 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
35 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
1 uur geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
6 uur geleden