Almere-spits Robinet bezorgt PEC eerste nederlaag in twee maanden
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de thuiswedstrijd tegen Almere City FC in de Eredivisie verloren. Het werd 1-0 voor het elftal van trainer Alex Pastoor. Voor PEC was het de eerste nederlaag in de competitie sinds 9 december, tegen NEC (1-3). De zes duels daarna bleef de club ongeslagen.
PEC kreeg al snel met tegenslag te maken, toen Kaj de Rooij in de 20e minuut met een blessure naar de kant moest. Silvester van der Water verving hem. Voor de van Cambuur gehuurde speler betekende dat zijn debuut voor PEC Zwolle.
Grote kansen bleven voor rust uit, in een vrij gelijkopgaande wedstrijd. Direct na de pauze was Jochem Ritmeester van de Kamp gevaarlijk voor Almere, maar hij stuitte op de vuisten van Jasper Schendelaar. De keeper had in de 69e minuut geen antwoord op een schot van buiten het zestienmetergebied van de Franse spits Thomas Robinet.
Almere, dat begin september de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle nog verloor (1-2), hield in het vervolg stand en pakte belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Almere klom naar de tiende plek en heeft nu, net als nummer 9 PEC Zwolle, 27 punten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
12 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
15 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
16 uur geleden