Almere naar halve finale play-offs voor promotie Eredivisie
ALMERE (ANP) - Almere City mag blijven dromen over een plek volgend seizoen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Alex Pastoor heeft zich voor de halve finales van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie geplaatst. Almere won na verlenging van FC Eindhoven (3-1), na de nederlaag van dinsdag in Eindhoven (1-0).
Willem II of VVV-Venlo is de tegenstander van Almere in de halve finales van de play-offs. Voor FC Eindhoven is het seizoen voorbij. De Brabanders waren heel dicht bij een plek in de halve eindstrijd van de play-offs. Maar Anthony Limbombe stelde in de 95e minuut alsnog een verlenging veilig voor Almere. Rajiv van La Parra maakte in de 109e minuut het beslissende doelpunt.
Almere zette de bezoekers vanaf het eerste fluitsignaal onder druk. Maar Pascu miste voor open doel en Jorrit Smeets stuitte op doelman Jort Borgmans, de 20-jarige vervanger van Nigel Bertrams die tijdens het eerste duel tussen beide clubs een kaak brak bij een botsing met Van La Parra.
Dominant Almere
Almere domineerde en kwam voor rust niet in de problemen. Ook in de tweede helft drong de thuisploeg aan. Maar Jeredy Hilterman en Pascu kwamen niet tot scoren. Hilterman trof wel doel in de 80e minuut, met een hakbal achter zijn standbeen. Maar 4 minuten later was de stand alweer gelijk. Mawouna Amevor benutte een strafschop, na en handsbal van Smeets.
Almere leek geslagen, maar in de 5e minuut van blessuretijd maakte de ingevallen Limbombe gelijk. Van La Parra was in de verlenging na een prachtige kopbal de gevierde man.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
11 uur geleden