Almere naar halve finale play-offs voor promotie Eredivisie
ALMERE (ANP) - Almere City mag blijven dromen over een plek volgend seizoen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Alex Pastoor heeft zich voor de halve finales van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie geplaatst. Almere won na verlenging van FC Eindhoven (3-1), na de nederlaag van dinsdag in Eindhoven (1-0).
Willem II of VVV-Venlo is de tegenstander van Almere in de halve finales van de play-offs. Voor FC Eindhoven is het seizoen voorbij. De Brabanders waren heel dicht bij een plek in de halve eindstrijd van de play-offs. Maar Anthony Limbombe stelde in de 95e minuut alsnog een verlenging veilig voor Almere. Rajiv van La Parra maakte in de 109e minuut het beslissende doelpunt.
Almere zette de bezoekers vanaf het eerste fluitsignaal onder druk. Maar Pascu miste voor open doel en Jorrit Smeets stuitte op doelman Jort Borgmans, de 20-jarige vervanger van Nigel Bertrams die tijdens het eerste duel tussen beide clubs een kaak brak bij een botsing met Van La Parra.
Dominant Almere
Almere domineerde en kwam voor rust niet in de problemen. Ook in de tweede helft drong de thuisploeg aan. Maar Jeredy Hilterman en Pascu kwamen niet tot scoren. Hilterman trof wel doel in de 80e minuut, met een hakbal achter zijn standbeen. Maar 4 minuten later was de stand alweer gelijk. Mawouna Amevor benutte een strafschop, na en handsbal van Smeets.
Almere leek geslagen, maar in de 5e minuut van blessuretijd maakte de ingevallen Limbombe gelijk. Van La Parra was in de verlenging na een prachtige kopbal de gevierde man.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
2 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
23 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 dag geleden