Almere City verpest debuut Simons als hoofdcoach van FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Almere City heeft het debuut van Regillio Simons als hoofdtrainer van FC Volendam verpest. Het elftal van Alex Pastoor was in de eerste wedstrijd na de winterstop met 1-0 te sterk in het Kras Stadion.
Almere klom met de zege drie plaatsen naar de twaalfde positie op de ranglijst. Volendam zakte naar de voorlopige laatste plaats. De ploeg heeft 11 punten, evenveel als Vitesse. De Arnhemmers spelen later op zondag nog een thuiswedstrijd tegen FC Utrecht.
Simons werd in december aangesteld als opvolger van de vertrokken Matthias Kohler. De vader van Oranje-international Xavi Simons zag in het duel met Almere dat er nog genoeg werk te verzetten is. Afgezien van een vroege kans voor Zach Booth wist zijn ploeg zich geen raad met het vele balbezit.
Almere opende de score in de 12e minuut via de Franse clubtopscorer Thomas Robinet, die een voorzet van zijn landgenoot Yoann Cathline binnentikte. Kornelius Hansen miste voor rust drie goede kansen om de score op te voeren. Ook in de kleurloze tweede helft kwam Volendam zelden in de buurt van het doel van Almere. Damon Mirani zag 20 minuten voor tijd een kopbal naast gaan, maar daar bleef het bij. PSV-huurling Jason van Duiven maakte even later als invaller bij Almere zijn debuut in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
1 uur geleden