Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel
ALMERE (ANP) - Almere City is winnaar geworden van de derde periode in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Alex Pastoor won in het eigen Yanmar Stadion de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht met 1-0 door een laat doelpunt van Damian van Bruggen.
Almere City passeert door de zege PEC Zwolle en NAC Breda in de stand van de derde periode en is daarmee verzekerd van een plaats in de play-offs voor promotie. Had Almere niet gewonnen, dan was dat ticket naar de nummer 2 in de periode, NAC Breda, gegaan. Op de ranglijst staat Almere derde met 56 punten.
Almere had een overwinning nodig om de periodetitel te grijpen. De thuisploeg zocht de aanval in de eerste helft en kreeg kansen via Lance Duijvestijn en Anthony Limbombe. Ook in de tweede helft waren er kansen voor Almere, maar werd Jong FC Utrecht eveneens enkele keren gevaarlijk. In de 87e minuut viel een corner tussen de spelers in voor het doel van Utrecht-doelman Thijmen Nijhuis. Van Bruggen kon vervolgens ongehinderd binnenkoppen.
Sneeuw
De wedstrijd tegen Jong FC Utrecht zou aanvankelijk op 10 maart worden gespeeld, maar kon toen niet doorgaan omdat het veld in Almere door de sneeuw onbespeelbaar was geworden.
Roda JC ging bij Jong PSV hard onderuit. De Eindhovenaren van coach Adil Ramzi wonnen op De Herdgang met 5-1. Jason van Duiven scoorde drie keer, de andere doelpunten kwamen van Isaac Babadi en Mohamed Nassoh. Niek Vossebelt scoorde nog voor de Limburgers.
Jong Ajax won met 4-1 van FC Dordrecht. Silvano Vos opende de score en Tidjany Touré maakte gelijk voor de bezoekers. Daarna waren Diyae Jermoumi en Olivier Aertssen en opnieuw Vos trefzeker voor de Amsterdammers. De Graafschap won met 1-0 bij Jong AZ. Alexander Büttner scoorde uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
19 minuten geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
54 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
1 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
2 uur geleden