Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel
ALMERE (ANP) - Almere City is winnaar geworden van de derde periode in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Alex Pastoor won in het eigen Yanmar Stadion de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht met 1-0 door een laat doelpunt van Damian van Bruggen.
Almere City passeert door de zege PEC Zwolle en NAC Breda in de stand van de derde periode en is daarmee verzekerd van een plaats in de play-offs voor promotie. Had Almere niet gewonnen, dan was dat ticket naar de nummer 2 in de periode, NAC Breda, gegaan. Op de ranglijst staat Almere derde met 56 punten.
Almere had een overwinning nodig om de periodetitel te grijpen. De thuisploeg zocht de aanval in de eerste helft en kreeg kansen via Lance Duijvestijn en Anthony Limbombe. Ook in de tweede helft waren er kansen voor Almere, maar werd Jong FC Utrecht eveneens enkele keren gevaarlijk. In de 87e minuut viel een corner tussen de spelers in voor het doel van Utrecht-doelman Thijmen Nijhuis. Van Bruggen kon vervolgens ongehinderd binnenkoppen.
Sneeuw
De wedstrijd tegen Jong FC Utrecht zou aanvankelijk op 10 maart worden gespeeld, maar kon toen niet doorgaan omdat het veld in Almere door de sneeuw onbespeelbaar was geworden.
Roda JC ging bij Jong PSV hard onderuit. De Eindhovenaren van coach Adil Ramzi wonnen op De Herdgang met 5-1. Jason van Duiven scoorde drie keer, de andere doelpunten kwamen van Isaac Babadi en Mohamed Nassoh. Niek Vossebelt scoorde nog voor de Limburgers.
Jong Ajax won met 4-1 van FC Dordrecht. Silvano Vos opende de score en Tidjany Touré maakte gelijk voor de bezoekers. Daarna waren Diyae Jermoumi en Olivier Aertssen en opnieuw Vos trefzeker voor de Amsterdammers. De Graafschap won met 1-0 bij Jong AZ. Alexander Büttner scoorde uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
11 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
11 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
16 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
23 uur geleden