Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel

Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel

ALMERE (ANP) - Almere City is winnaar geworden van de derde periode in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Alex Pastoor won in het eigen Yanmar Stadion de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht met 1-0 door een laat doelpunt van Damian van Bruggen.

Almere City passeert door de zege PEC Zwolle en NAC Breda in de stand van de derde periode en is daarmee verzekerd van een plaats in de play-offs voor promotie. Had Almere niet gewonnen, dan was dat ticket naar de nummer 2 in de periode, NAC Breda, gegaan. Op de ranglijst staat Almere derde met 56 punten.

Almere had een overwinning nodig om de periodetitel te grijpen. De thuisploeg zocht de aanval in de eerste helft en kreeg kansen via Lance Duijvestijn en Anthony Limbombe. Ook in de tweede helft waren er kansen voor Almere, maar werd Jong FC Utrecht eveneens enkele keren gevaarlijk. In de 87e minuut viel een corner tussen de spelers in voor het doel van Utrecht-doelman Thijmen Nijhuis. Van Bruggen kon vervolgens ongehinderd binnenkoppen.

Sneeuw

De wedstrijd tegen Jong FC Utrecht zou aanvankelijk op 10 maart worden gespeeld, maar kon toen niet doorgaan omdat het veld in Almere door de sneeuw onbespeelbaar was geworden.

Roda JC ging bij Jong PSV hard onderuit. De Eindhovenaren van coach Adil Ramzi wonnen op De Herdgang met 5-1. Jason van Duiven scoorde drie keer, de andere doelpunten kwamen van Isaac Babadi en Mohamed Nassoh. Niek Vossebelt scoorde nog voor de Limburgers.

Jong Ajax won met 4-1 van FC Dordrecht. Silvano Vos opende de score en Tidjany Touré maakte gelijk voor de bezoekers. Daarna waren Diyae Jermoumi en Olivier Aertssen en opnieuw Vos trefzeker voor de Amsterdammers. De Graafschap won met 1-0 bij Jong AZ. Alexander Büttner scoorde uit een strafschop.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

16 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

16 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

17 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

18 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

20 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

1 dag geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

1 dag geleden