Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel

Almere City pakt door zege op Jong FC Utrecht derde periodetitel

ALMERE (ANP) - Almere City is winnaar geworden van de derde periode in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Alex Pastoor won in het eigen Yanmar Stadion de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht met 1-0 door een laat doelpunt van Damian van Bruggen.

Almere City passeert door de zege PEC Zwolle en NAC Breda in de stand van de derde periode en is daarmee verzekerd van een plaats in de play-offs voor promotie. Had Almere niet gewonnen, dan was dat ticket naar de nummer 2 in de periode, NAC Breda, gegaan. Op de ranglijst staat Almere derde met 56 punten.

Almere had een overwinning nodig om de periodetitel te grijpen. De thuisploeg zocht de aanval in de eerste helft en kreeg kansen via Lance Duijvestijn en Anthony Limbombe. Ook in de tweede helft waren er kansen voor Almere, maar werd Jong FC Utrecht eveneens enkele keren gevaarlijk. In de 87e minuut viel een corner tussen de spelers in voor het doel van Utrecht-doelman Thijmen Nijhuis. Van Bruggen kon vervolgens ongehinderd binnenkoppen.

Sneeuw

De wedstrijd tegen Jong FC Utrecht zou aanvankelijk op 10 maart worden gespeeld, maar kon toen niet doorgaan omdat het veld in Almere door de sneeuw onbespeelbaar was geworden.

Roda JC ging bij Jong PSV hard onderuit. De Eindhovenaren van coach Adil Ramzi wonnen op De Herdgang met 5-1. Jason van Duiven scoorde drie keer, de andere doelpunten kwamen van Isaac Babadi en Mohamed Nassoh. Niek Vossebelt scoorde nog voor de Limburgers.

Jong Ajax won met 4-1 van FC Dordrecht. Silvano Vos opende de score en Tidjany Touré maakte gelijk voor de bezoekers. Daarna waren Diyae Jermoumi en Olivier Aertssen en opnieuw Vos trefzeker voor de Amsterdammers. De Graafschap won met 1-0 bij Jong AZ. Alexander Büttner scoorde uit een strafschop.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

9 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

11 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

14 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

14 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

16 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

17 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

18 uur geleden