Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City kan als 55e club Eredivisie bereiken

Almere City kan als 55e club Eredivisie bereiken

ALMERE (ANP) - Almere City kan zondag de 55e voetbalclub worden die de Eredivisie voor mannen haalt. De club uit Flevoland speelt in de finale van de nacompetitie tegen FC Emmen en won dinsdag de eerste wedstrijd met 2-0.

De Eredivisie ging in 1956 van start. Eerder had Nederland meerdere competities, waarvan de beste teams met elkaar streden om de landstitel. In het laatste seizoen voor de Eredivisie won Rapid JC bijvoorbeeld de titel door een kampioenscompetitie met NAC, Elinkwijk en Sparta te winnen.

In het eerste seizoen van de Eredivisie waren alle achttien clubs debutanten. Dit waren onder meer Ajax, Feyenoord en PSV, maar ook clubs als NOAD uit Tilburg, DOS uit Utrecht en GVAV uit Groningen. In het tweede seizoen kwamen de gepromoveerde clubs Blauw-Wit uit Amsterdam en ADO uit Den Haag erbij.

Oude verenigingen

Rond 1970 zag de Eredivisie een paar nieuwe clubs. Voor een deel waren dit opvolgers van oude verenigingen, zoals FC Groningen (voorheen GVAV) en FC Den Bosch '67 (voorheen BVV). Ook kwamen er fusieclubs, zoals FC Twente, AZ, FC Utrecht, Fortuna Sittard, Roda JC en FC Amsterdam.

De vijf meest recente debutanten waren FC Emmen (2018), RBC (2000), Cambuur (1992), sc Heerenveen (1990) en RKC (1988). Als Almere City promoveert, is TOP Oss de enige club in het betaald voetbal die nog nooit op het hoogste niveau heeft gespeeld.

Met de promotie van Almere City zou ook de provincie Flevoland voor het eerst toneel van de Eredivisie worden. Drenthe debuteerde in 2018 en Friesland in 1990. Zeeland zou dan de enige provincie zijn waarin nog nooit op het hoogste niveau is gevoetbald.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

4 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

5 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden