Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City kan als 55e club Eredivisie bereiken

Almere City kan als 55e club Eredivisie bereiken

ALMERE (ANP) - Almere City kan zondag de 55e voetbalclub worden die de Eredivisie voor mannen haalt. De club uit Flevoland speelt in de finale van de nacompetitie tegen FC Emmen en won dinsdag de eerste wedstrijd met 2-0.

De Eredivisie ging in 1956 van start. Eerder had Nederland meerdere competities, waarvan de beste teams met elkaar streden om de landstitel. In het laatste seizoen voor de Eredivisie won Rapid JC bijvoorbeeld de titel door een kampioenscompetitie met NAC, Elinkwijk en Sparta te winnen.

In het eerste seizoen van de Eredivisie waren alle achttien clubs debutanten. Dit waren onder meer Ajax, Feyenoord en PSV, maar ook clubs als NOAD uit Tilburg, DOS uit Utrecht en GVAV uit Groningen. In het tweede seizoen kwamen de gepromoveerde clubs Blauw-Wit uit Amsterdam en ADO uit Den Haag erbij.

Oude verenigingen

Rond 1970 zag de Eredivisie een paar nieuwe clubs. Voor een deel waren dit opvolgers van oude verenigingen, zoals FC Groningen (voorheen GVAV) en FC Den Bosch '67 (voorheen BVV). Ook kwamen er fusieclubs, zoals FC Twente, AZ, FC Utrecht, Fortuna Sittard, Roda JC en FC Amsterdam.

De vijf meest recente debutanten waren FC Emmen (2018), RBC (2000), Cambuur (1992), sc Heerenveen (1990) en RKC (1988). Als Almere City promoveert, is TOP Oss de enige club in het betaald voetbal die nog nooit op het hoogste niveau heeft gespeeld.

Met de promotie van Almere City zou ook de provincie Flevoland voor het eerst toneel van de Eredivisie worden. Drenthe debuteerde in 2018 en Friesland in 1990. Zeeland zou dan de enige provincie zijn waarin nog nooit op het hoogste niveau is gevoetbald.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

3 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

3 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

4 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

4 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

7 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

7 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

7 uur geleden