Almere City FC wint drie dagen na ontslag Maduro van Heerenveen
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft de tweede overwinning van dit seizoen in de Eredivisie binnen. Drie dagen na het ontslag van hoofdtrainer Hedwiges Maduro rekende de club uit Flevoland af met sc Heerenveen: 3-0. Almere sluit dankzij de zege het jaar af als nummer 17. De nieuwe hekkensluiter RKC Waalwijk heeft halverwege de competitie 2 punten minder.
Heerenveen maakte een week eerder indruk door PSV verrassend te verslaan (1-0). In Almere stelde het elftal van trainer Robin van Persie, dat buiten het eigen stadion pas één competitiewedstrijd won, teleur.
Almere City FC had voor rust de overhand en kreeg in de zesde minuut via Thomas Robinet de eerste kans. Doelman Mickey van der Hart redde met een reflex. Heerenveen leek na een klein half uur verder te moeten met een man minder, maar de rode kaart van aanvoerder Luuk Brouwers werd door scheidsrechter Martijn Vos omgezet in een gele.
Kort voor rust kreeg Almere nog een goede mogelijkheid. Van der Hart hield Hamdi Akujobi van scoren af.
Na rust viel het eerste doelpunt alsnog. Junior Kadile troefde rechtsback Denzel Hall af en stelde Adil Nalic in staat de bal in het doel te schuiven (1-0). Enkele minuten later werkte Joey Jacobs uit een hoekschop de tweede treffer binnen. In blessuretijd zorgde invaller Álex Balboa voor de 3-0.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
10 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
17 uur geleden