Almere City FC wint bij FC Emmen en promoveert naar de Eredivisie
EMMEN (ANP) - Als eerste club uit Flevoland promoveert Almere City FC naar de Eredivisie. De formatie van trainer Alex Pastoor won zondag ook de uitwedstrijd bij FC Emmen (1-2) in de finale van de play-offs om promotie en degradatie. FC Emmen degradeert door dat resultaat na een jaar weer uit de Eredivisie.
Almere City had de thuiswedstrijd met 2-0 gewonnen. De club eindigde dit seizoen als derde in de Keuken Kampioen Divisie. FC Emmen was de nummer 16 van de Eredivisie. Eerder al promoveerden Heracles Almelo en PEC Zwolle rechtstreeks naar de Eredivisie. FC Groningen en Cambuur waren al gedegradeerd.
Van het, in elk geval door eigen fans, verwachte stormachtige offensief van Emmen was in de eerste helft geen sprake. Bloed, zweet en tranen wilde trainer Dick Lukkien zien, in een uiterste poging de in de uitwedstrijd opgelopen achterstand goed te maken. Emmen had wel veel de bal, maar miste de overtuiging en de daadkracht om echt gevaarlijk te worden. Almere City kon zich doorgaans vrij gemakkelijk onder de druk uit voetballen.
Openingsdoelpunt Almere
Toch kwam Emmen voor rust nog bijna op voorsprong. Jeremy Antonisse haalde uit, maar trof met een hard schot de paal.
Na de hervatting trok Almere City het duel snel naar zich toe. Rajiv van La Parra opende de score, door na een voorzet van Anthony Limbombe ineens binnen te tikken. Amper 2 minuten later liep de club uit Flevoland verder uit. Jorrit Smeets nam de bal fraai en doeltreffend op de schoen, nadat de 'muur' eerst nog een vrije trap van Limbombe had gekeerd.
Vertrek Lukkien
Emmen gaf nog niet op. Jari Vlak scoorde voor de thuisclub, nadat doelman Nordin Bakker eerst nog een schot van Ole Romeny had tegengehouden.
Trainer Lukkien zat voor het laatst op de bank bij Emmen. Hij vertrekt naar FC Groningen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
6 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
9 uur geleden