Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City FC roept toeschouwers op zich te laten testen

Almere City FC roept toeschouwers op zich te laten testen

ALMERE (ANP) - Voetbalclub Almere City FC heeft de 1351 supporters die zondag in het stadion waren bij de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur opgeroepen om zich vrijdag opnieuw te laten testen op het coronavirus. De club komt met deze oproep na de "negatieve berichtgeving" over het percentage mensen dat zich niet liet testen na een bezoekje aan de theatervoorstelling van cabaretier Guido Weijers. Die voorstelling maakt net als onder meer de voetbalduels NEC - De Graafschap en Almere City FC - SC Cambuur deel uit van de Fieldlab-experimenten.

Alle deelnemers aan deze proefevenementen moeten zich vooraf laten testen op het coronavirus. Het is ook de bedoeling dat ze vijf dagen na het evenement nog een test doen. Van de 500 bezoekers aan de voorstelling van Weijers sloeg zo'n 20 procent die tweede test over. Volgens coronaminister Hugo de Jonge is dat voor de "effectiviteit van dit Fieldlab-evenement" niet goed. De Jonge vindt ook dat hierdoor geen duidelijke conclusies zijn te trekken uit de proef.

"In plaats van de nadruk te leggen op al die mensen die zich voor een tweede keer hebben laten testen, ging de focus al snel op de minderheid die dit niet heeft gedaan", zegt algemeen directeur John Bes van Almere City in een bericht op de website van de club, gericht aan de 1351 supporters die zondag in het Yanmar-stadion waren. "Mijn oproep aan jullie is om de heersende negativiteit geen kans te geven en vrijdag massaal de tweede test te doen."

Cijfers bekend

Begin deze week zouden ook de cijfers bekend worden over de coronatests die zijn uitgevoerd na NEC - De Graafschap, maar de organisatie heeft die nog steeds niet geopenbaard. In Nijmegen zaten bijna twee weken geleden zo'n 1150 seizoenkaarthouders van NEC op de tribunes van het Goffert-stadion. Bij de coronatests die twee dagen voor het duel werden uitgevoerd, testten tien mensen positief. Zij mochten daarom niet naar binnen.

"Ik hoor van iedereen om me heen dat ze de tweede test ook hebben gedaan", zegt Jeroen Rengers, voorzitter van de Supportersvereniging NEC. "Ik ben heel benieuwd naar de resultaten. Het is bemoedigend dat in het theater niemand besmet is geraakt. Ik heb in de dagen na de wedstrijd voorzichtig gedaan en kwetsbaren vermeden."

Meer uit Voetbal

AZ buigt in Conference League voor Crystal Palace: 1-3

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.

5 uur geleden
VfB Stuttgart neemt in slotfase afstand van Feyenoord

STUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).

5 uur geleden
Voormalig Ajax-trainer Farioli: blij om coach van Porto te zijn

UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.

6 uur geleden
FC Utrecht pakt tegen FC Porto met 10 man eerste punt in Europa

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles kan tegen RB Salzburg niet opnieuw stunten

SALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .

8 uur geleden
Feyenoord begint met Borges en Larin tegen VfB Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.

8 uur geleden
Kroes werd wakker en voelde dat hij moest vertrekken bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."

9 uur geleden