Almere City FC pakt bij Excelsior eerste punt in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Almere City FC heeft na vier nederlagen het eerste punt gepakt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Alex Pastoor speelde met 0-0 gelijk bij Excelsior.
Na een rustige aanloopfase was de eerste kans voor Redouan El Yaakoubi. De middenvelder van Excelsior kopte net naast het doel van Nordin Bakker. Almere City FC had echter de beste kans op de openingstreffer. Eerst schoot Rajiv van La Parra, doorgebroken op links, voorlangs. Niet veel later verzuimde diezelfde aanvaller na een voorzet van Manel Royo het lege doel te treffen nadat doelman Stijn van Gassel onder de bal was doorgegaan.
Excelsior-aanvaller Couhaib Driouech, terug na een blessure, mikte kort voor rust in de korte hoek, maar Bakker was attent. De aanvaller, belangrijk voor de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen, schoot kort na rust net naast. Het was een periode waarin Almere het meest aanspraak mocht maken op een doelpunt. Van Gassel stond in de weg bij inzetten van Van La Parra en invaller Lance Duijvestijn.
In de slotfase miste Arthur Zagre nog net het doel van Bakker. Een overwinning zou ook niet verdiend zijn geweest voor de thuisploeg, die met 6 punten uit vijf duels in de middenmoot staat.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
16 uur geleden