Almere City FC pakt bij Excelsior eerste punt in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Almere City FC heeft na vier nederlagen het eerste punt gepakt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Alex Pastoor speelde met 0-0 gelijk bij Excelsior.
Na een rustige aanloopfase was de eerste kans voor Redouan El Yaakoubi. De middenvelder van Excelsior kopte net naast het doel van Nordin Bakker. Almere City FC had echter de beste kans op de openingstreffer. Eerst schoot Rajiv van La Parra, doorgebroken op links, voorlangs. Niet veel later verzuimde diezelfde aanvaller na een voorzet van Manel Royo het lege doel te treffen nadat doelman Stijn van Gassel onder de bal was doorgegaan.
Excelsior-aanvaller Couhaib Driouech, terug na een blessure, mikte kort voor rust in de korte hoek, maar Bakker was attent. De aanvaller, belangrijk voor de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen, schoot kort na rust net naast. Het was een periode waarin Almere het meest aanspraak mocht maken op een doelpunt. Van Gassel stond in de weg bij inzetten van Van La Parra en invaller Lance Duijvestijn.
In de slotfase miste Arthur Zagre nog net het doel van Bakker. Een overwinning zou ook niet verdiend zijn geweest voor de thuisploeg, die met 6 punten uit vijf duels in de middenmoot staat.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden