Almere City FC pakt bij Excelsior eerste punt in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Almere City FC heeft na vier nederlagen het eerste punt gepakt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Alex Pastoor speelde met 0-0 gelijk bij Excelsior.
Na een rustige aanloopfase was de eerste kans voor Redouan El Yaakoubi. De middenvelder van Excelsior kopte net naast het doel van Nordin Bakker. Almere City FC had echter de beste kans op de openingstreffer. Eerst schoot Rajiv van La Parra, doorgebroken op links, voorlangs. Niet veel later verzuimde diezelfde aanvaller na een voorzet van Manel Royo het lege doel te treffen nadat doelman Stijn van Gassel onder de bal was doorgegaan.
Excelsior-aanvaller Couhaib Driouech, terug na een blessure, mikte kort voor rust in de korte hoek, maar Bakker was attent. De aanvaller, belangrijk voor de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen, schoot kort na rust net naast. Het was een periode waarin Almere het meest aanspraak mocht maken op een doelpunt. Van Gassel stond in de weg bij inzetten van Van La Parra en invaller Lance Duijvestijn.
In de slotfase miste Arthur Zagre nog net het doel van Bakker. Een overwinning zou ook niet verdiend zijn geweest voor de thuisploeg, die met 6 punten uit vijf duels in de middenmoot staat.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
6 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
21 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
22 uur geleden