Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro

Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft hoofdtrainer Hedwiges Maduro ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website. Almere City staat na zestien speelronden op de laatste plaats met 6 punten.

Maduro was bezig aan zijn eerste seizoen als eindverantwoordelijke bij Almere, waar hij in de zomer Alex Pastoor opvolgde. Eerder werkte Maduro bij Almere meerdere seizoenen als hoofdcoach van Jong Almere en daarna als assistent onder Pastoor bij het eerste elftal, waarna hij anderhalf jaar geleden de overstap maakte naar Ajax om Maurice Steijn te assisteren.

Achttienvoudig international Maduro had bij Almere nog een contract tot de zomer van 2026.

Hoofdtrainer

"Hedwiges is een kind van de club en we hebben hem afgelopen zomer heel bewust aangesteld als hoofdtrainer", zegt technisch manager Johan Hansma op de website van Almere City FC. "Wij wilden hem dan ook zo lang mogelijk de tijd geven om met het team te groeien naar betere prestaties. Wij hebben hem daarbij maximaal proberen te ondersteunen maar helaas is dat nog steeds niet zichtbaar in 'performance' en punten. Daarom hebben we na de evaluatie van vanochtend besloten te stoppen met de samenwerking."

Almere City gaat in de winterstop op zoek naar een externe vervanger voor Maduro. Die trainer moet zijn aangesteld voordat de competitie in januari wordt hervat. Tijdens de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaterdag tegen sc Heerenveen, hebben assistent-trainers Anoush Dastgir en Foeke Booy de leiding.

Maduro is de tweede trainer in de Eredivisie die dit seizoen is ontslagen. Jeroen Rijsdijk van Sparta Rotterdam ging hem voor.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

5 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

5 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

7 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

9 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

9 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

12 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

15 uur geleden