Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro

Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft hoofdtrainer Hedwiges Maduro ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website. Almere City staat na zestien speelronden op de laatste plaats met 6 punten.

Maduro was bezig aan zijn eerste seizoen als eindverantwoordelijke bij Almere, waar hij in de zomer Alex Pastoor opvolgde. Eerder werkte Maduro bij Almere meerdere seizoenen als hoofdcoach van Jong Almere en daarna als assistent onder Pastoor bij het eerste elftal, waarna hij anderhalf jaar geleden de overstap maakte naar Ajax om Maurice Steijn te assisteren.

Achttienvoudig international Maduro had bij Almere nog een contract tot de zomer van 2026.

Hoofdtrainer

"Hedwiges is een kind van de club en we hebben hem afgelopen zomer heel bewust aangesteld als hoofdtrainer", zegt technisch manager Johan Hansma op de website van Almere City FC. "Wij wilden hem dan ook zo lang mogelijk de tijd geven om met het team te groeien naar betere prestaties. Wij hebben hem daarbij maximaal proberen te ondersteunen maar helaas is dat nog steeds niet zichtbaar in 'performance' en punten. Daarom hebben we na de evaluatie van vanochtend besloten te stoppen met de samenwerking."

Almere City gaat in de winterstop op zoek naar een externe vervanger voor Maduro. Die trainer moet zijn aangesteld voordat de competitie in januari wordt hervat. Tijdens de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaterdag tegen sc Heerenveen, hebben assistent-trainers Anoush Dastgir en Foeke Booy de leiding.

Maduro is de tweede trainer in de Eredivisie die dit seizoen is ontslagen. Jeroen Rijsdijk van Sparta Rotterdam ging hem voor.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

37 minuten geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

43 minuten geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

59 minuten geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

3 uur geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

13 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

13 uur geleden