Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft hoofdtrainer Hedwiges Maduro ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website. Almere City staat na zestien speelronden op de laatste plaats met 6 punten.
Maduro was bezig aan zijn eerste seizoen als eindverantwoordelijke bij Almere, waar hij in de zomer Alex Pastoor opvolgde. Eerder werkte Maduro bij Almere meerdere seizoenen als hoofdcoach van Jong Almere en daarna als assistent onder Pastoor bij het eerste elftal, waarna hij anderhalf jaar geleden de overstap maakte naar Ajax om Maurice Steijn te assisteren.
Achttienvoudig international Maduro had bij Almere nog een contract tot de zomer van 2026.
Hoofdtrainer
"Hedwiges is een kind van de club en we hebben hem afgelopen zomer heel bewust aangesteld als hoofdtrainer", zegt technisch manager Johan Hansma op de website van Almere City FC. "Wij wilden hem dan ook zo lang mogelijk de tijd geven om met het team te groeien naar betere prestaties. Wij hebben hem daarbij maximaal proberen te ondersteunen maar helaas is dat nog steeds niet zichtbaar in 'performance' en punten. Daarom hebben we na de evaluatie van vanochtend besloten te stoppen met de samenwerking."
Almere City gaat in de winterstop op zoek naar een externe vervanger voor Maduro. Die trainer moet zijn aangesteld voordat de competitie in januari wordt hervat. Tijdens de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaterdag tegen sc Heerenveen, hebben assistent-trainers Anoush Dastgir en Foeke Booy de leiding.
Maduro is de tweede trainer in de Eredivisie die dit seizoen is ontslagen. Jeroen Rijsdijk van Sparta Rotterdam ging hem voor.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
13 uur geleden