Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft hoofdtrainer Hedwiges Maduro ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website. Almere City staat na zestien speelronden op de laatste plaats met 6 punten.
Maduro was bezig aan zijn eerste seizoen als eindverantwoordelijke bij Almere, waar hij in de zomer Alex Pastoor opvolgde. Eerder werkte Maduro bij Almere meerdere seizoenen als hoofdcoach van Jong Almere en daarna als assistent onder Pastoor bij het eerste elftal, waarna hij anderhalf jaar geleden de overstap maakte naar Ajax om Maurice Steijn te assisteren.
Achttienvoudig international Maduro had bij Almere nog een contract tot de zomer van 2026.
Hoofdtrainer
"Hedwiges is een kind van de club en we hebben hem afgelopen zomer heel bewust aangesteld als hoofdtrainer", zegt technisch manager Johan Hansma op de website van Almere City FC. "Wij wilden hem dan ook zo lang mogelijk de tijd geven om met het team te groeien naar betere prestaties. Wij hebben hem daarbij maximaal proberen te ondersteunen maar helaas is dat nog steeds niet zichtbaar in 'performance' en punten. Daarom hebben we na de evaluatie van vanochtend besloten te stoppen met de samenwerking."
Almere City gaat in de winterstop op zoek naar een externe vervanger voor Maduro. Die trainer moet zijn aangesteld voordat de competitie in januari wordt hervat. Tijdens de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaterdag tegen sc Heerenveen, hebben assistent-trainers Anoush Dastgir en Foeke Booy de leiding.
Maduro is de tweede trainer in de Eredivisie die dit seizoen is ontslagen. Jeroen Rijsdijk van Sparta Rotterdam ging hem voor.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden