Almere City FC ontslaat hoofdtrainer Maduro
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft hoofdtrainer Hedwiges Maduro ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website. Almere City staat na zestien speelronden op de laatste plaats met 6 punten.
Maduro was bezig aan zijn eerste seizoen als eindverantwoordelijke bij Almere, waar hij in de zomer Alex Pastoor opvolgde. Eerder werkte Maduro bij Almere meerdere seizoenen als hoofdcoach van Jong Almere en daarna als assistent onder Pastoor bij het eerste elftal, waarna hij anderhalf jaar geleden de overstap maakte naar Ajax om Maurice Steijn te assisteren.
Achttienvoudig international Maduro had bij Almere nog een contract tot de zomer van 2026.
Hoofdtrainer
"Hedwiges is een kind van de club en we hebben hem afgelopen zomer heel bewust aangesteld als hoofdtrainer", zegt technisch manager Johan Hansma op de website van Almere City FC. "Wij wilden hem dan ook zo lang mogelijk de tijd geven om met het team te groeien naar betere prestaties. Wij hebben hem daarbij maximaal proberen te ondersteunen maar helaas is dat nog steeds niet zichtbaar in 'performance' en punten. Daarom hebben we na de evaluatie van vanochtend besloten te stoppen met de samenwerking."
Almere City gaat in de winterstop op zoek naar een externe vervanger voor Maduro. Die trainer moet zijn aangesteld voordat de competitie in januari wordt hervat. Tijdens de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaterdag tegen sc Heerenveen, hebben assistent-trainers Anoush Dastgir en Foeke Booy de leiding.
Maduro is de tweede trainer in de Eredivisie die dit seizoen is ontslagen. Jeroen Rijsdijk van Sparta Rotterdam ging hem voor.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
11 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
14 uur geleden