Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almere City FC degradeert na gelijkspel tegen Fortuna Sittard

Almere City FC degradeert na gelijkspel tegen Fortuna Sittard

ALMERE (ANP) - Almere City FC is na twee seizoenen in de Eredivisie gedegradeerd naar de Keuken Kampioen Divisie. De nummer laatst speelde gelijk tegen Fortuna Sittard (1-1) en kan nummer 16 Willem II niet meer achterhalen.

Met nog één wedstrijd te gaan heeft Almere 21 punten. Willem II, dat thuis met 2-1 verloor van PEC Zwolle, staat op 25 punten. Nummer 17 RKC Waalwijk ging met 2-0 onderuit bij Feyenoord. De Brabanders hebben 3 punten minder dan Willem II, maar een veel slechter doelsaldo.

De twee laagst geklasseerde ploegen degraderen rechtstreeks uit de Eredivisie, de nummer 16 speelt play-offs tegen degradatie.

Radulovic maakt 1-1

Almere City mocht lange tijd hopen op een goed resultaat tegen Fortuna. Junior Kadile tekende na een kwartier voor de openingstreffer van de thuisploeg. Na een mooie aanval ging de Fransman om de Fortuna-keeper heen en schoof hij de bal in het doel. Een doelpunt van Almere door Thomas Robinet werd daarna afgekeurd om buitenspel. Bojan Radulovic schoot tien minuten voor tijd fraai de 1-1 van Fortuna binnen.

PEC Zwolle nam in Tilburg een 1-0-voorsprong na een treffer van Younes Namli. Jesse Bosch hielp Willem II weer langszij, maar Eliano Reijnders maakte in de 79e minuut het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2). RKC verloor in De Kuip met 2-0 na doelpunten van Igor Paixão en Ayase Ueda.

Meer uit Voetbal

Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

55 minuten geleden
FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

4 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

5 uur geleden
Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

21 uur geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

21 uur geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

23 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

23 uur geleden