Almere City FC bezorgt concurrent Vitesse pijnlijke nederlaag
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft in de strijd tegen degradatie een belangrijke zege geboekt op Vitesse. De ploeg van trainer Alex Pastoor won na drie nederlagen op rij met liefst 5-0 en nam 5 punten afstand van Vitesse dat nu laatste staat in de Eredivisie.
De eerste kans was nog wel voor Vitesse, dat vorige week eindelijk de derde overwinning van het seizoen had geboekt. Het was het eerste succes onder interim-trainer Edward Sturing. Million Manhoef stuitte op doelman Nordin Bakker, waar aan de andere kant Kornelius Hansen net naast schoot.
De voorsprong voor Almere kwam er na een klein half uur. Vitesse-doelman Eloy Room verkeek zich op een stuiterend schot van Yoann Cathline. Het was het eerste competitiedoelpunt voor de Fransman. Kort voor rust maakte zijn landgenoot Yann Kitala er 2-0 van. Hij kreeg de bal met enig fortuin in bezit maar schoot vervolgens uit een moeilijke hoek raak.
Met Sturing op de bank in plaats van de opgestapte Phillip Cocu leek er bij Vitesse vorige week tegen Heracles sprake van herstel. Een week later, tegen een rechtstreekse concurrent, bleek dat de zorgen in Arnhem onverminderd groot blijven. Met de 3-0 in de 82e minuut - een kopbal van Joey Jacobs op aangeven van Peer Koopmeiners - en de 4-0 in de 87e minuut (Álvaro Peña) werd het een heel pijnlijke middag in Almere voor de Arnhemmers. In de extra tijd werd het zelfs 5-0, via een door de Fransman Thomas Robinet benutte strafschop.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
14 uur geleden