Almere City FC bedwingt FC Emmen in eerste duel finale play-offs
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om promotie/degradatie FC Emmen verslagen. Op eigen veld won de formatie van trainer Alex Pastoor met 2-0.
Almere City begon met overtuiging aan het duel. Al na 3 minuten was er een mogelijkheid voor Théo Barbet, maar zijn kopbal werd door Lorenzo Burnet van de lijn gehaald. Ook was er een aardig hakballetje van Pascu, maar nu greep doelman Mickey van der Hart in.
Emmen was dicht bij een treffer via Ahmed El Messaoudi, de gevaarlijkste man bij de bezoekers. Zijn schot werd gekeerd door Nordin Bakker, de keepende 'penaltykiller' van het eerdere duel in de play-offs met VVV-Venlo.
Nummer 3
Na ruim een uur kwam Almere City alsnog op voorsprong. Lance Duijvestijn scoorde onberispelijk uit een strafschop, toegekend na een overtreding van Richairo Zivkovic op Rajiv van La Parra. Duijvestijn maakte er ook 2-0 van, nu door van dichtbij in te tikken.
Almere City is de nummer 3 van het afgelopen seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, Emmen eindigde als zestiende in de Eredivisie. PEC Zwolle en Heracles Almelo promoveerden eerder al, FC Groningen en Cambuur degradeerden.
De tweede wedstrijd is zondag in Emmen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
21 uur geleden