Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almelose kruisboogschutter krijgt strafeis te horen

Almelose kruisboogschutter krijgt strafeis te horen

ALMELO (ANP) - De Almelose kruisboogschutter Kenzo K. (30) krijgt op de slotdag van zijn strafzaak de strafeis te horen. K. staat terecht voor het doodsteken van twee vrouwen in zijn flat. Daarna zou hij vanaf zijn eigen balkon met een kruisboog hebben geschoten op politieagenten en een verpleegkundige.

De dodelijke slachtoffers waren zijn 70-jarige onderbuurvrouw en haar 52-jarige nicht. Ze hadden respectievelijk negen en zeventien steekwonden. De 33-jarige verpleegkundige die bij de onderbuurvrouw op bezoek was om haar te verzorgen, wist ternauwernood via een balkon aan de M. Th. Steynstraat in Almelo te ontkomen.

De officier van justitie heeft dinsdagochtend twee uur nodig voor het requisitoir, waarin hij vertelt wat er in de visie van het Openbaar Ministerie is gebeurd op 17 september vorig jaar en in de periode daaraan voorafgaand. De verdachte zou zich al langer hebben voorbereid om onder invloed van drugs anderen te doden, zou blijken uit zijn chats.

Zelf zegt K. zich niets meer van de gebeurtenissen te herinneren, wat de nabestaanden hem erg kwalijk nemen. "Een van de ergste dingen is dat niet alleen mijn moeder en tante zijn vermoord, maar ook dat we niet wisten waarom en hoe", zei de dochter van het 52-jarige slachtoffer maandag, toen nabestaanden gebruik konden maken van het spreekrecht.

Na het requisitoir van de officier van justitie en aansluitend het pleidooi van de verdediging krijgt K. het laatste woord. De rechtbank en het OM zeggen te hopen dat K. dan de kans grijpt om nabestaanden nog antwoorden te verschaffen. De rechtbank doet op 23 december uitspraak.

Meer uit Binnenland

Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

8 minuten geleden
Ongeveer 100 actievoerders aangehouden bij XR-blokkade A12

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.

30 minuten geleden
A12 richting Duitse grens bij Zevenaar weer vrij na XR-blokkade

ZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.

43 minuten geleden
Politie: rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.

53 minuten geleden
Politie haalt demonstranten XR ook nabij oprit A12 weg

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.

1 uur geleden
Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.

2 uur geleden
Demonstratie Spuiplein Den Haag voorbij

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit' op het Spuiplein in Den Haag is afgelopen. De laatste mensen lopen weg, ziet een ANP-verslaggever. De organisatie roept deelnemers op niet via het Centraal Station te gaan, omdat dat dicht bij het Malieveld is, waar een grimmige sfeer is ontstaan en de ME wordt aangevallen. De deelnemers kunnen onder begeleiding van de politie naar station Den Haag Holland Spoor.

2 uur geleden