Almelose kruisboogschutter krijgt strafeis te horen
ALMELO (ANP) - De Almelose kruisboogschutter Kenzo K. (30) krijgt op de slotdag van zijn strafzaak de strafeis te horen. K. staat terecht voor het doodsteken van twee vrouwen in zijn flat. Daarna zou hij vanaf zijn eigen balkon met een kruisboog hebben geschoten op politieagenten en een verpleegkundige.
De dodelijke slachtoffers waren zijn 70-jarige onderbuurvrouw en haar 52-jarige nicht. Ze hadden respectievelijk negen en zeventien steekwonden. De 33-jarige verpleegkundige die bij de onderbuurvrouw op bezoek was om haar te verzorgen, wist ternauwernood via een balkon aan de M. Th. Steynstraat in Almelo te ontkomen.
De officier van justitie heeft dinsdagochtend twee uur nodig voor het requisitoir, waarin hij vertelt wat er in de visie van het Openbaar Ministerie is gebeurd op 17 september vorig jaar en in de periode daaraan voorafgaand. De verdachte zou zich al langer hebben voorbereid om onder invloed van drugs anderen te doden, zou blijken uit zijn chats.
Zelf zegt K. zich niets meer van de gebeurtenissen te herinneren, wat de nabestaanden hem erg kwalijk nemen. "Een van de ergste dingen is dat niet alleen mijn moeder en tante zijn vermoord, maar ook dat we niet wisten waarom en hoe", zei de dochter van het 52-jarige slachtoffer maandag, toen nabestaanden gebruik konden maken van het spreekrecht.
Na het requisitoir van de officier van justitie en aansluitend het pleidooi van de verdediging krijgt K. het laatste woord. De rechtbank en het OM zeggen te hopen dat K. dan de kans grijpt om nabestaanden nog antwoorden te verschaffen. De rechtbank doet op 23 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
30 minuten geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
10 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
11 uur geleden