Almelose kruisboogschutter afwezig bij spreekrecht nabestaanden
ARNHEM (ANP) - Kenzo K. (31) uit Almelo, die in hoger beroep terechtstaat voor het doodsteken van twee vrouwen en twee moordpogingen met een kruisboog, is donderdag afwezig op de tweede zittingsdag van het hoger beroep. Op het programma staat het spreekrecht van de nabestaanden.
K. doodde op 17 september 2021 twee vrouwen in zijn flat in Almelo met meerdere messteken. Daarna heeft hij vanaf zijn eigen balkon gericht met een kruisboog geschoten, op een politieagent en een verpleegkundige.
Het hof in Arnhem werd een uur voor aanvang van de zitting geïnformeerd over de afwezigheid van de verdachte en reageerde "onaangenaam verrast". Zijn advocaat Janbart Kalk gaf aan dat dit geen kwestie is van disrespect naar de rechters. Hij wees de rechters op het verloop van de eerste zittingsdag, afgelopen dinsdag. "U heeft ter zitting kunnen zien dat mijn cliënt een zeer kwetsbaar persoon is en psychotische verschijnselen vertoont. Hij is een ernstig zieke man."
Monster
De advocaat is ook bang dat de nabestaanden K. opnieuw zullen uitmaken voor een monster, net als ze bij de rechtbank in Almelo deden. "Ik kan niet uitsluiten dat er tijdens het spreekrecht weer een stortvloed van verwensingen en al dan niet expliciete bedreigingen over cliënt worden uitgestort." Hij wil zijn cliënt niet nog een keer blootstellen aan scheldpartijen, zei Kalk.
"Het spreekrecht is zinloos als verdachte er niet is", reageerde een van de advocaten van de nabestaanden. Ze leefden al wekenlang toe naar deze dag, zei de raadsvrouw van een van hen. Volgens haar is de aanwezigheid van een verdachte bij het spreekrecht van cruciaal belang.
De slachtofferadvocaat van de verpleegkundige, die het bloedbad overleefde na een val van een balkon, zei dat haar cliënt heel graag nog iets had willen zeggen tegen de verdachte. "Dat is nu heel lastig." Ze zei dat dit ook de bedoeling van de wet is, dat slachtoffers zich uit kunnen spreken in het bijzijn van de verdachte.
Meer uit Binnenland
PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
11 uur geleden