Almeida geniet van eerste ritzege in grote wielerronde
MONTE BONDONE (ANP) - João Almeida was al vaak dichtbij een ritzege in de Giro d'Italia. Vier keer was de 24-jarige Portugees de afgelopen jaren al tweede geweest. Op de top van de Monte Bondone, aan het einde van de zestiende etappe, was het dan eindelijk prijs. "Ik ben superblij, ik was er al zo vaak dichtbij. Dit is een droom die uitkomt", zei de renner van UAE Team Emirates na zijn eerste ritwinst in een grote ronde.
Almeida won de sprint om de dagzege van Geraint Thomas, de Brit die na afloop de roze leiderstrui mocht aantrekken. Almeida is nu zijn naaste belager in het klassement en was al in het bezit van de witte jongerentrui. "Natuurlijk wil ik meer. Als ik kan aanvallen zal ik dat zeker doen", keek hij al vooruit naar de bergritten die nog komen, te beginnen donderdag. "Mijn ploeg was weer geweldig. Het was de zwaarste rit tot nu toe. Ik heb op de slotklim het risico genomen door vroeg aan te vallen. Maar als je het niet probeert win je ook niet."
Thomas had graag de rit gewonnen, maar de Tourwinnaar van 2019 was ook met het klassement bezig toen hij met Almeida concurrent Primoz Roglic op achterstand had gezet. "Ritwinst was mooi geweest, maar ik moest ook realistisch zijn. Met Primoz kort achter ons konden we geen spelletjes spelen en moesten we doorrijden. Het is mooi om het roze weer te dragen en wat tijdwinst te hebben geboekt."
Thomas, die het klassement leidt met 18 seconden voorsprong op Almeida en 29 op Roglic, raakte met de Fransman Pavel Sivakov opnieuw een ploeggenoot kwijt. Met de Nederlander Thymen Arensman (9e in het klassement) en de Belg Laurens De Plus (10e) heeft hij nog wel twee sterke ploeggenoten achter de hand.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
1 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.
10 uur geleden