Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Allroundtitel voor Huizinga, tweede WK-ticket voor Jansman

Allroundtitel voor Huizinga, tweede WK-ticket voor Jansman

HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga is in Thialf nationaal kampioen allround geworden. De schaatser van Jumbo-Visma verdedigde op de slotafstand, de 10.000 meter, met succes zijn leidende positie. Huizinga was goed voor de tweede tijd: 12.56,92, een persoonlijk record.

Spannender was de strijd om plaats 2, beslecht door Kars Jansman die de 10.000 meter in een persoonlijk record van 12.51,05 won. Daarmee klom hij ten koste van Beau Snellink naar de tweede plaats. Snellink had een marge van een kleine zeven seconden te verdedigen en kwam tot de vierde tijd (13.10,72), net achter nummer 3 Marwin Talsma: 13.10,01.

Voor de beste twee allrounders lagen er tickets voor de WK allround klaar. Patrick Roest, afwezig op het ijs van Heerenveen, was al zeker van deelname aan het toernooi dat over een kleine twee weken in Inzell begint. Huizinga en Jansman vergezellen hem.

Marcel Bosker, die na twee afstanden nog tweede stond in het klassement, meldde zich zondag af. Dat deed hij een dag nadat hij bij de NOS had verteld mentale problemen te hebben. "Woensdag zat ik nog jankend thuis en wilde ik niet rijden", zei hij. En vervolgens: "Vandaag zit ik mentaal goed in elkaar, maar ik weet niet hoe het morgen gaat."

Jansman was blij verrast met zijn ticket voor de WK. "Best ongelooflijk", sprak de schaatser van Jumbo-Visma voor de camera van de NOS. "Ik heb tien jaar geleden vanuit de junioren het allrounden wel geprobeerd, maar ik had de hoop een beetje opgegeven. Ik dacht: het is niets voor mij", vertelde Jansman die zich richtte op de langere afstanden en marathons. "Ik heb me zo ontwikkeld dat ik toch een klassement kan rijden. Jac (Orie, coach) zegt ook vaak dat ik het kan. Ik ben wat nuchterder, maar ik wist ook dat ik soms te behoudend schaats."

Huizinga was nog wel even geschrokken van de tijd van zijn ploeggenoot, al wist hij ook dat de marge groot was. "Die tien van Kars was wel spannend, ja. Je wordt toch een beetje zenuwachtig, maar ik kreeg wel door dat het lukte. Ik rijd hier ook tien seconden van mijn pr af. Dan rijd je lekker naar huis", aldus Huizinga bij de NOS. "Ik hoop dat er nog meer komt. Een WK rijden is altijd leuk. Maar de 500 en 1500 meter moeten echt beter om een goed klassement te rijden."

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

9 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

12 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

14 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

15 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

16 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

16 uur geleden