Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Allroundtitel voor Huizinga, tweede WK-ticket voor Jansman

Allroundtitel voor Huizinga, tweede WK-ticket voor Jansman

HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga is in Thialf nationaal kampioen allround geworden. De schaatser van Jumbo-Visma verdedigde op de slotafstand, de 10.000 meter, met succes zijn leidende positie. Huizinga was goed voor de tweede tijd: 12.56,92, een persoonlijk record.

Spannender was de strijd om plaats 2, beslecht door Kars Jansman die de 10.000 meter in een persoonlijk record van 12.51,05 won. Daarmee klom hij ten koste van Beau Snellink naar de tweede plaats. Snellink had een marge van een kleine zeven seconden te verdedigen en kwam tot de vierde tijd (13.10,72), net achter nummer 3 Marwin Talsma: 13.10,01.

Voor de beste twee allrounders lagen er tickets voor de WK allround klaar. Patrick Roest, afwezig op het ijs van Heerenveen, was al zeker van deelname aan het toernooi dat over een kleine twee weken in Inzell begint. Huizinga en Jansman vergezellen hem.

Marcel Bosker, die na twee afstanden nog tweede stond in het klassement, meldde zich zondag af. Dat deed hij een dag nadat hij bij de NOS had verteld mentale problemen te hebben. "Woensdag zat ik nog jankend thuis en wilde ik niet rijden", zei hij. En vervolgens: "Vandaag zit ik mentaal goed in elkaar, maar ik weet niet hoe het morgen gaat."

Jansman was blij verrast met zijn ticket voor de WK. "Best ongelooflijk", sprak de schaatser van Jumbo-Visma voor de camera van de NOS. "Ik heb tien jaar geleden vanuit de junioren het allrounden wel geprobeerd, maar ik had de hoop een beetje opgegeven. Ik dacht: het is niets voor mij", vertelde Jansman die zich richtte op de langere afstanden en marathons. "Ik heb me zo ontwikkeld dat ik toch een klassement kan rijden. Jac (Orie, coach) zegt ook vaak dat ik het kan. Ik ben wat nuchterder, maar ik wist ook dat ik soms te behoudend schaats."

Huizinga was nog wel even geschrokken van de tijd van zijn ploeggenoot, al wist hij ook dat de marge groot was. "Die tien van Kars was wel spannend, ja. Je wordt toch een beetje zenuwachtig, maar ik kreeg wel door dat het lukte. Ik rijd hier ook tien seconden van mijn pr af. Dan rijd je lekker naar huis", aldus Huizinga bij de NOS. "Ik hoop dat er nog meer komt. Een WK rijden is altijd leuk. Maar de 500 en 1500 meter moeten echt beter om een goed klassement te rijden."

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

33 minuten geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

1 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

1 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

2 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

3 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

3 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

3 uur geleden