Allroundtitel voor Huizinga, tweede WK-ticket voor Jansman
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga is in Thialf nationaal kampioen allround geworden. De schaatser van Jumbo-Visma verdedigde op de slotafstand, de 10.000 meter, met succes zijn leidende positie. Huizinga was goed voor de tweede tijd: 12.56,92, een persoonlijk record.
Spannender was de strijd om plaats 2, beslecht door Kars Jansman die de 10.000 meter in een persoonlijk record van 12.51,05 won. Daarmee klom hij ten koste van Beau Snellink naar de tweede plaats. Snellink had een marge van een kleine zeven seconden te verdedigen en kwam tot de vierde tijd (13.10,72), net achter nummer 3 Marwin Talsma: 13.10,01.
Voor de beste twee allrounders lagen er tickets voor de WK allround klaar. Patrick Roest, afwezig op het ijs van Heerenveen, was al zeker van deelname aan het toernooi dat over een kleine twee weken in Inzell begint. Huizinga en Jansman vergezellen hem.
Marcel Bosker, die na twee afstanden nog tweede stond in het klassement, meldde zich zondag af. Dat deed hij een dag nadat hij bij de NOS had verteld mentale problemen te hebben. "Woensdag zat ik nog jankend thuis en wilde ik niet rijden", zei hij. En vervolgens: "Vandaag zit ik mentaal goed in elkaar, maar ik weet niet hoe het morgen gaat."
Jansman was blij verrast met zijn ticket voor de WK. "Best ongelooflijk", sprak de schaatser van Jumbo-Visma voor de camera van de NOS. "Ik heb tien jaar geleden vanuit de junioren het allrounden wel geprobeerd, maar ik had de hoop een beetje opgegeven. Ik dacht: het is niets voor mij", vertelde Jansman die zich richtte op de langere afstanden en marathons. "Ik heb me zo ontwikkeld dat ik toch een klassement kan rijden. Jac (Orie, coach) zegt ook vaak dat ik het kan. Ik ben wat nuchterder, maar ik wist ook dat ik soms te behoudend schaats."
Huizinga was nog wel even geschrokken van de tijd van zijn ploeggenoot, al wist hij ook dat de marge groot was. "Die tien van Kars was wel spannend, ja. Je wordt toch een beetje zenuwachtig, maar ik kreeg wel door dat het lukte. Ik rijd hier ook tien seconden van mijn pr af. Dan rijd je lekker naar huis", aldus Huizinga bij de NOS. "Ik hoop dat er nog meer komt. Een WK rijden is altijd leuk. Maar de 500 en 1500 meter moeten echt beter om een goed klassement te rijden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
17 uur geleden