Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Allianz: minder schepen vergaan ondanks grotere risico's

Allianz: minder schepen vergaan ondanks grotere risico's

ROTTERDAM/ANTWERPEN (ANP) - Wereldwijd zijn er in 2023 26 grote schepen verloren gegaan, meldt verzekeraar Allianz. Dat is een daling van een derde op jaarbasis en het laagste aantal in de scheepvaartsector ooit, ondanks de grotere risico's voor de sector door oorlogen en geopolitieke conflicten. Dertig jaar geleden verloor de wereldwijde scheepsvloot nog ongeveer tweehonderd grote schepen per jaar.

Volgens de verzekeraar zal de sector in de komende jaren wel veel werk hebben om de lage verliezen in de toekomst te handhaven. Dat komt doordat de scheepvaart steeds meer onderhevig is aan onzekerheden door oorlogen en geopolitieke gebeurtenissen, de gevolgen van klimaatverandering en de aanhoudende risico's die voortkomen uit de trend van het bouwen van steeds grotere schepen.

"De snelheid en omvang van de manier waarop het risicoprofiel van de sector verandert, is ongekend in de moderne tijd. Conflicten zoals in Gaza en Oekraïne hervormen de wereldwijde scheepvaart, met gevolgen voor de veiligheid van bemanning en schepen, bevoorradingsketens en infrastructuur, en zelfs het milieu", zegt kapitein Rahul Khanna, hoofd risico-adviseur van scheepvaartverzekeraar Allianz Commercial.

Houthi-militanten

In de Rode Zee waren meer dan honderd schepen het doelwit van Houthi-militanten als reactie op het conflict in Gaza. De scheepvaart in en rond de regio wordt nog steeds verstoord en dat zal volgens de verzekeraar in de nabije toekomst waarschijnlijk zo blijven. De terugkeer van Somalische piraten, na hun eerste succesvolle kaping sinds 2017, is een extra reden tot bezorgdheid.

In de regio Zuid-China, Indochina, Indonesië en de Filipijnen gaan wereldwijd de meeste schepen verloren, zowel in het afgelopen jaar als in het afgelopen decennium. De oostelijke Middellandse Zee en de Zwarte Zee komen op de tweede plaats. Vrachtschepen waren in 2023 goed voor meer dan 60 procent van de wereldwijd verloren gegane schepen. Stranden was met 50 procent de belangrijkste oorzaak van de verliezen. Extreme weersomstandigheden zouden een rol hebben gespeeld bij minstens 8 scheepsverliezen wereldwijd in 2023.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

4 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

4 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

6 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

7 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

8 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

8 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

9 uur geleden