Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Allianz: grote toename Duitse faillissementen treft ook Nederland

Allianz: grote toename Duitse faillissementen treft ook Nederland

DEN BOSCH (ANP) - De grote stijging van faillissementen in Duitsland is ook voor Nederland slecht nieuws, waarschuwt kredietverzekeraar Allianz Trade. Uit onderzoek van de verzekeraar komt naar voren dat het aantal bedrijven dat vorig jaar in Duitsland failliet is gegaan het sterkst is gestegen sinds de kredietcrisis in 2008.

Met name aan het einde van 2022 ging het hard, en ook voor dit jaar wordt een stijging van het aantal faillissementen verwacht. Zo steeg het aantal bedrijven dat de deuren sloot met 19,5 procent in de laatste drie maanden van vorig jaar. Voor dit jaar verwacht Allianz Trade een stijging van 15 procent. Daarmee liggen de ramingen van de kredietverzekeraar boven het niveau van voor de coronacrisis.

De verslechterde economische omstandigheden zullen ook Nederland niet sparen, legt hoofd risicoanalyse Benelux bij Allianz Trade Johan Geeroms uit. "We proberen ons hier te onttrekken aan de mogelijke recessie maar Duitsland zit ons in de weg. We zijn sterk afhankelijk van onze oosterburen, onze belangrijkste handelspartner. Het is niet alleen de grootste afzetmarkt voor Nederlandse goederen, maar ook halen we er de meeste producten."

Industriële recessie

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekende eerder al dat een vijfde van de Nederlandse export in 2020 voor Duitsland bestemd was. Daarmee is een waarde gemoeid van zo’n 100 miljard euro. De import was daarnaast goed voor 90 miljard euro, waarmee Duitsland goed is voor ongeveer een zevende van alle goederen die Nederland binnenkomen.

"We zien enig herstel in de dienstensector, maar de Duitse industrie gaat nog steeds achteruit", zegt Geeroms. "Wij rekenen voor komend half jaar nog steeds op een industriële recessie in Duitsland. Met na de zomer een licht herstel. Overall wordt het economisch gezien een verloren jaar. Daarna zal ook 2024 niet geweldig zijn." Met name de bouw, groothandel en transport en opslag zijn volgens Geeroms kwetsbare sectoren, als gevolg van de gestegen energie- en inkoopprijzen.

Voor het weekend meldde het Duitse federale statistiekbureau Destatis al dat de economie in het laatste kwartaal van 2022 sterker was gekrompen dan verwacht. In de voorlopige cijfers werd uitgegaan van een krimp van 0,2 procent ten opzichte van het derde kwartaal; dat blijkt nu 0,4 procent te zijn. Daarmee neemt de kans op een recessie toe.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

4 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

5 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

6 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

7 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

8 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

9 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

10 uur geleden