Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliantie tegen stigma op sekswerk

Alliantie tegen stigma op sekswerk

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe alliantie van 22 organisaties zet zich in om het stigma op sekswerk tegen te gaan. De Sekswerk Alliantie Destigmatisering (SWAD) wordt woensdag opgericht op de internationale dag van de sekswerker.

Sekswerkers worden vaak gezien als slachtoffers, stelt de alliantie. Beleidsmakers zouden vooral aandacht hebben voor de koppeling van sekswerk met mensenhandel. "Dit leidt tot een eenzijdige aanpak en stigmatisering van iedereen die een betaalde seksuele dienst aanbiedt", aldus de initiatiefnemers.

Toenemende regelgeving verslechtert in hun ogen de positie van sekswerkers: "Het leidt voor sekswerkers tot een verminderde toegang tot zorg en politie, uitsluiting van essentiële diensten zoals hypotheken of bankrekeningen, negatieve bejegening door familie en vrienden, psychologische klachten en tot meer geweld."

Achter SWAD gaan 22 organisaties en initiatieven schuil die zich gezamenlijk inzetten om het stigma op sekswerk te verminderen. De alliantie bestaat onder meer uit veertien sekswerkorganisaties, vijf organisaties voor zorg en maatschappelijk werk uit de vier grote steden en de gemeente Tilburg. Ook het Aidsfonds en de GGD Flevoland maken deel uit van de alliantie.

De organisaties willen hun expertise met elkaar delen en richten zich gezamenlijk op het versterken van bewustwording van overheidsinstanties, genuanceerde beeldvorming, adequaat sekswerkbeleid en een sterke sekswerkgemeenschap.

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

5 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

5 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

8 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

17 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden