Alliantie tegen stigma op sekswerk
AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe alliantie van 22 organisaties zet zich in om het stigma op sekswerk tegen te gaan. De Sekswerk Alliantie Destigmatisering (SWAD) wordt woensdag opgericht op de internationale dag van de sekswerker.
Sekswerkers worden vaak gezien als slachtoffers, stelt de alliantie. Beleidsmakers zouden vooral aandacht hebben voor de koppeling van sekswerk met mensenhandel. "Dit leidt tot een eenzijdige aanpak en stigmatisering van iedereen die een betaalde seksuele dienst aanbiedt", aldus de initiatiefnemers.
Toenemende regelgeving verslechtert in hun ogen de positie van sekswerkers: "Het leidt voor sekswerkers tot een verminderde toegang tot zorg en politie, uitsluiting van essentiële diensten zoals hypotheken of bankrekeningen, negatieve bejegening door familie en vrienden, psychologische klachten en tot meer geweld."
Achter SWAD gaan 22 organisaties en initiatieven schuil die zich gezamenlijk inzetten om het stigma op sekswerk te verminderen. De alliantie bestaat onder meer uit veertien sekswerkorganisaties, vijf organisaties voor zorg en maatschappelijk werk uit de vier grote steden en de gemeente Tilburg. Ook het Aidsfonds en de GGD Flevoland maken deel uit van de alliantie.
De organisaties willen hun expertise met elkaar delen en richten zich gezamenlijk op het versterken van bewustwording van overheidsinstanties, genuanceerde beeldvorming, adequaat sekswerkbeleid en een sterke sekswerkgemeenschap.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.
8 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Alarmcentrale Eurocross zag deze zomervakantie het aantal hulpvragen "flink" toenemen. Natuurgeweld, scooterongelukken en mogelijke hondsdolheidbesmettingen vielen op als redenen om te bellen. Het aantal medische hulpvragen lag 11 procent hoger dan vorig jaar; het aantal pech- en schademeldingen in het buitenland steeg met zo'n 5 procent.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij discussies over coronamaatregelen was in het kabinet soms te veel sprake van "maakbaarheidsdenken", zei toenmalig vicepremier Carola Schouten tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Als we op die manier gaan kijken, doet het niet helemaal recht aan de werkelijkheid."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Internationale studenten leveren over hun hele levensloop gemiddeld een positieve bijdrage aan de Nederlandse overheidsfinanciën. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) na een onderzoek. Deze uitkomst is in lijn met eerdere analyses van het CPB.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het hele land vanwege zware onweersbuien. Eerst gold de weerswaarschuwing alleen voor de kustprovincies en de Waddeneilanden. De onweersbuien zullen volgens het KNMI eerst aan de kust plaatsvinden, waarna ze landinwaarts zullen trekken. Maandagavond wordt het geleidelijk droger.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Alle scholen op Sint Maarten zijn maandag 31 augustus gesloten vanwege slecht weer. Voor het eiland geldt een overstromingswaarschuwing, zo heeft de regering zondagavond (lokale tijd) laten weten.
5 uur geleden