
Alliantie doet minister voorstel voor uitbreiding warmtenetten
DEN HAAG (ANP) - Om warmtenetten uit te breiden moeten met name de betrouwbaarheid en betaalbaarheid verbeteren. Dat vindt de zogenoemde Warmte Alliantie, die dinsdagochtend bij het jaarlijkse Energieontbijt een voorstel overhandigt aan minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei.
Het is belangrijk dat de kosten voor de consument dalen, bepleit de alliantie. Ook is meer duidelijkheid nodig, en het vertrouwen dat ingezette maatregelen doorgaan. De alliantie stelt voor om een prijsgarantie in te voeren en de aansluitkosten te verminderen. Voor gebruikers is transparantie in de kostenopbouw belangrijk, wat de alliantie "essentieel voor het herstel van vertrouwen bij consumenten" noemt.
De ontwikkeling van warmtenetten gaat veel te traag om landelijke doelen te halen, concludeerde CE Delft in een onderzoek van vorige week. De Warmte Alliantie - bestaande uit meer dan honderd gemeenten, koepelorganisaties en warmtegemeenschappen - hoopt daarom dat het kabinet en de Tweede Kamer in actie komen. Met het voorstel zegt de alliantie dat meer dan een half miljoen huishoudens in de komende tien jaar aangesloten kunnen worden op een collectief warmtenet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
35 minuten geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.
3 uur geledenBASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.
3 uur geleden