Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliantie doet minister voorstel voor uitbreiding warmtenetten

Alliantie doet minister voorstel voor uitbreiding warmtenetten

DEN HAAG (ANP) - Om warmtenetten uit te breiden moeten met name de betrouwbaarheid en betaalbaarheid verbeteren. Dat vindt de zogenoemde Warmte Alliantie, die dinsdagochtend bij het jaarlijkse Energieontbijt een voorstel overhandigt aan minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei.

Het is belangrijk dat de kosten voor de consument dalen, bepleit de alliantie. Ook is meer duidelijkheid nodig, en het vertrouwen dat ingezette maatregelen doorgaan. De alliantie stelt voor om een prijsgarantie in te voeren en de aansluitkosten te verminderen. Voor gebruikers is transparantie in de kostenopbouw belangrijk, wat de alliantie "essentieel voor het herstel van vertrouwen bij consumenten" noemt.

De ontwikkeling van warmtenetten gaat veel te traag om landelijke doelen te halen, concludeerde CE Delft in een onderzoek van vorige week. De Warmte Alliantie - bestaande uit meer dan honderd gemeenten, koepelorganisaties en warmtegemeenschappen - hoopt daarom dat het kabinet en de Tweede Kamer in actie komen. Met het voorstel zegt de alliantie dat meer dan een half miljoen huishoudens in de komende tien jaar aangesloten kunnen worden op een collectief warmtenet.

Meer uit Financieel

Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

1 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

3 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

4 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

4 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

4 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

5 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

5 uur geleden