Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliander onderzoekt ook uitzetten zonnepanelen tegen betaling

Alliander onderzoekt ook uitzetten zonnepanelen tegen betaling

DEN HAAG (ANP) - Alliander, de eigenaar van netbeheerder Liander, onderzoekt of het huiseigenaren met zonnepanelen ook gaat vragen tegen betaling hun panelen tijdelijk uit te schakelen op zonnige dagen. Stedin meldde eerder donderdag dit als proef te doen met energieleverancier Eneco om de problemen op het volle stroomnet tegen te gaan.

Alliander laat weten onderzoek te doen naar verschillende manieren om het volle stroomnet te ontlasten. "We zien dat het steeds drukker wordt op het laagspanningsnet en kijken naar allerlei oplossingen om het te ontlasten", zegt een woordvoerder. Alliander beheert het stroomnet in onder meer Gelderland, Noord-Holland en Flevoland.

Stedin doet zijn proef in het Zeeuwse Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Daar is het aantal huishoudens met zonnepanelen flink gestegen. Het stroomnet kan overbelast raken op momenten waarop meer energie wordt opgewekt dan verbruikt. De proef is volgens Stedin een primeur in Nederland en de netbeheerder wil ook kijken of particulieren op deze manier willen helpen het stroomnet te ontlasten.

Herkenbare problematiek

Enexis, een andere grote netbeheerder, zegt nog geen soortgelijke plannen als Stedin te hebben. "We kijken met veel interesse naar de (uitkomsten van de) pilot van Stedin. De problematiek waar Stedin mee te maken heeft, herkennen wij natuurlijk ook in ons gebied", aldus een woordvoerder van Enexis. Die netbeheerder is actief in bijvoorbeeld Overijssel, Drenthe en Groningen.

Vereniging Eigen Huis (VEH), de belangenorganisatie voor huiseigenaren, vindt het een interessante pilot omdat het stroomnet hiermee mogelijk minder wordt belast. "Wij vinden de positieve stimulans ook belangrijk en dat mensen zelf kunnen kiezen of ze de panelen uitzetten. De vergoeding moet wel redelijk zijn, anders moet er opnieuw naar worden gekeken", zegt een woordvoerster.

Of leden die zo'n aanbod van Stedin en Eneco hebben gehad daarop ingaan, weet ze niet. "Of je daaraan mee wil doen of niet is een heel persoonlijke beslissing."

Meer uit Financieel

NVJ bezorgd over goedgekeurde overname RTL door DPG

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bezorgd gereageerd op het nieuws dat toezichthouder ACM akkoord is gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media. De journalistenbond vraagt zich af of er genoeg rekening is gehouden met bezwaren die de NVJ heeft ingebracht bij de toezichthouder.

17 minuten geleden
Adverteerders: groot Nederlands mediamerk goed, maar ook zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn positief dat na de overname van RTL Nederland door DPG Media een grote Nederlandse mediapartij ontstaat die tegenwicht zou kunnen bieden aan grote internationale spelers. Tegelijkertijd blijven ze kritisch kijken of het samengevoegde bedrijf niet te veel macht krijgt bij prijsonderhandelingen over advertentieruimte.

33 minuten geleden
ACM onder voorwaarden akkoord met overname RTL Nederland door DPG

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.

1 uur geleden
Elektronicafabrikant Xiaomi presenteert eerste SUV

BEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".

2 uur geleden
RTL Group koopt Duitse afdeling Sky en lijft voetbalrechten in

LUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.

2 uur geleden
Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

3 uur geleden
Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten

SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

3 uur geleden