Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliander haalt 600 miljoen op voor uitbreiding elektriciteitsnet

Alliander haalt 600 miljoen op voor uitbreiding elektriciteitsnet

ARNHEM (ANP) - Alliander heeft 600 miljoen euro opgehaald bij zijn bestaande aandeelhouders. Met dat geld gaat het energienetwerkbedrijf het elektriciteitsnet uitbreiden en verduurzamen. Alliander had de aandeelhouders in mei gevraagd om een financiële bijdrage.

Volgens het netwerkbedrijf zijn 70 van de in totaal 76 aandeelhouders, die samen 99,5 procent van het geplaatst aandelenkapitaal vertegenwoordigen, ingegaan op het verzoek. De provincie Gelderland is de grootste aandeelhouder van Alliander, met 44,7 procent. In november werd al bekend dat de provincie zou investeren. Andere aandeelhouders zijn onder meer de provincies Friesland en Noord-Holland en de gemeente Amsterdam.

Daarnaast zijn volgens het energienetwerkbedrijf "aanvullende stappen nodig om de financieringsopgave structureel op te lossen". Daarom blijft Alliander ook op de kosten letten. Verder worden er gesprekken gevoerd door netbeheerders, aandeelhouders en de Nederlandse overheid "over de vraag of en hoe het Rijk" ook een bijdrage kan leveren aan de investeringsbehoefte van de regionale netwerkbedrijven.

Zo verwacht Alliander de komende jaren meer dan 1 miljard euro per jaar te gaan investeren in de energie-infrastructuur. Dat is nodig, omdat het elektriciteitsnet tegen de grenzen aanloopt. Ook het terugleveren van duurzame stroom van zonne- en windparken komt in de knel. "Alliander werkt hard aan het oplossen van de krapte op het net, maar toch kunnen nieuwe aansluitingen niet altijd direct worden gerealiseerd", aldus het bedrijf in een toelichting.

Meer uit Financieel

Minister van Financiën VS kritisch op verlaging kredietrating

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën heeft geen goed woord over voor het verlagen van de kredietrating van de Verenigde Staten door beoordelaar Moody's. "Moody's loopt achter de feiten aan, dat denkt iedereen over kredietbeoordelaars", zei minister Scott Bessent zondag in een interview met nieuwszender NBC.

8 uur geleden
Tv-serie over Adidas en Puma in de maak

CANNES (ANP) - Er wordt een televisieserie gemaakt over het verhaal van de broers Adolf en Rudolf Dassler, de oprichters van sportkledingmerken Adidas en Puma. Dat hebben de producenten zondag aangekondigd. De in Hollywood gevestigde filmproducent No Fat Ego steunt het project, dat ook de goedkeuring heeft van de familie achter het Adidas-imperium. Scriptschrijver Mark Williams, de maker van de populaire Netflix-serie Ozark, is aangetrokken om het project te leiden.

12 uur geleden
Horeca in en rond Den Haag verwacht minder gasten rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Horecazaken in en bij Den Haag verwachten veel minder gasten vanwege de NAVO-top in juni. Mensen hebben restaurantreserveringen afgezegd en bedrijven vrezen omzetverlies, sommige zelfs wekenlang. De Rijksoverheid heeft mensen opgeroepen om van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni de Randstad te mijden vanwege wegafsluitingen in en rond Den Haag.

15 uur geleden
Importheffingen China tegen dumping plastics, ook voor EU

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft zondag heffingen tot bijna 75 procent opgelegd aan de import van POM-copolymeren, een soort technisch plastic voor industriële toepassingen. Daarmee wil de regering in Beijing dumping tegengaan. Het Chinese ministerie meldt dat de heffingen gelden voor de Europese Unie, de Verenigde Staten, Japan en Taiwan.

15 uur geleden
Topman Nvidia ontkent omleiding chips om exportbeperkingen China

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia-topman Jensen Huang ziet geen bewijs dat chips van het Amerikaanse concern ondanks exportbeperkingen alsnog op de Chinese markt terechtkomen. De Verenigde Staten hebben deze beperkingen ingevoerd op bepaalde geavanceerde AI-chips om te voorkomen dat China ze voor militaire doeleinden kan gebruiken. Er bestaan al langer zorgen dat deze chips via andere landen alsnog in China komen.

1 dag geleden
Minder internationale treinen dinsdag door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Dinsdag rijden er minder internationale treinen van en naar België vanwege een staking. NS International meldt dat hierdoor zestien Eurocity Direct- en negen EuroCity-treinen uitvallen tussen Rotterdam en Brussel. Mogelijk worden ook Eurostar-treinen van en naar Frankrijk geschrapt.

1 dag geleden
Oud-topman ASML: Europa kan techachterstand met VS verkleinen

AMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de oud-topman van ASML, denkt dat Europa de achterstand op techgebied met de Verenigde Staten kan verkleinen. Daarvoor is volgens hem wel simpelere regelgeving en een beter werkende kapitaalmarkt nodig. "Als we die zaken goed krijgen en voldoende samenwerken, kunnen we echt wel grote innovaties in Europa tot stand brengen", zegt hij in een interview met het Belgische dagblad De Tijd.

1 dag geleden