Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliander haalt 600 miljoen op voor uitbreiding elektriciteitsnet

Alliander haalt 600 miljoen op voor uitbreiding elektriciteitsnet

ARNHEM (ANP) - Alliander heeft 600 miljoen euro opgehaald bij zijn bestaande aandeelhouders. Met dat geld gaat het energienetwerkbedrijf het elektriciteitsnet uitbreiden en verduurzamen. Alliander had de aandeelhouders in mei gevraagd om een financiële bijdrage.

Volgens het netwerkbedrijf zijn 70 van de in totaal 76 aandeelhouders, die samen 99,5 procent van het geplaatst aandelenkapitaal vertegenwoordigen, ingegaan op het verzoek. De provincie Gelderland is de grootste aandeelhouder van Alliander, met 44,7 procent. In november werd al bekend dat de provincie zou investeren. Andere aandeelhouders zijn onder meer de provincies Friesland en Noord-Holland en de gemeente Amsterdam.

Daarnaast zijn volgens het energienetwerkbedrijf "aanvullende stappen nodig om de financieringsopgave structureel op te lossen". Daarom blijft Alliander ook op de kosten letten. Verder worden er gesprekken gevoerd door netbeheerders, aandeelhouders en de Nederlandse overheid "over de vraag of en hoe het Rijk" ook een bijdrage kan leveren aan de investeringsbehoefte van de regionale netwerkbedrijven.

Zo verwacht Alliander de komende jaren meer dan 1 miljard euro per jaar te gaan investeren in de energie-infrastructuur. Dat is nodig, omdat het elektriciteitsnet tegen de grenzen aanloopt. Ook het terugleveren van duurzame stroom van zonne- en windparken komt in de knel. "Alliander werkt hard aan het oplossen van de krapte op het net, maar toch kunnen nieuwe aansluitingen niet altijd direct worden gerealiseerd", aldus het bedrijf in een toelichting.

Meer uit Financieel

Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

14 minuten geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

1 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

3 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

5 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

6 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

6 uur geleden